co to jest
Cd definicja. Jak działa wykonana z plastikowego tworzywa pokrytego jedną albo kilkoma warstwami.
Znaczenie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cd

Co to znaczy CD: Płyta kompaktowa. Jest wykonana z plastikowego tworzywa pokrytego jedną albo kilkoma warstwami metalicznymi. CD nie ma właściwości magnetycznych, a tylko optyczne (odbija światło). Wiadomości na płycie CD zapisane są (mechanicznie wytłoczone) w formie spiralnie ułożonych zagłębień (pitów). Gdy światło lasera urządzenia odtwarzającego natrafia na zagłębienie, ono jest odbijane pod takim kątem, iż urządzenie odczytujące rejestruje to jako brak odbicia. Z kolei, gdy światło lasera pada na powierzchnię między zagłębieniami, urządzenie rejestruje odbicie. Dlatego powstaje wiadomość w formie zer i jedynek (światło nieodbite i odbite), która zamieniona zostaje na dźwięk docierający do ucha słuchacza. Do odczytania zawartości płyty CD (przesłuchania) konieczny jest odtwarzacz CD. Można również skorzystać z napędu CD-ROM umieszczonego w komputerze. CD zawiera cyfrowo nagraną muzykę stereo, z częstotliwością próbkowania równą 44,1 kHz i rozdzielczością sygnału 16 bitów. Zalety techniki CD - wysoką jakość dźwięku i komfort użytkowania - szybko docenili melomani. Spadek cen urządzeń i krążków spowodował, iż metoda CD praktycznie wyparła płyty analogowe. Z angielskiego: Compact Disc. Por. DVD.

Czym jest CD znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy CGI:
Definicja określająca sposób komunikacji między serwerem stron WWW a programem (który może być programem skompilowanym albo skryptem) znajdującym się na dysku twardym serwera. Funkcją takiego programu jest cd.
Co znaczy CD-ROM File System:
Definicja Zobacz CDFS cd.
Co znaczy Ciąg Znaków:
Definicja Struktura danych złożona z sekwencji znaków, zwykle w formie zrozumiałego dla człowieka tekstu cd.
Co znaczy COM:
Definicja komunikacyjnego w pecetach stosowana poprzez BIOS i mechanizm operacyjny. W komputerze mogą być fizycznie zamontowane dwa porty COM - określane COM1, COM2, i dwa wirtualne - COM3 i COM4. Każdy z nich cd.
Co znaczy Czułość Filmu:
Definicja światłoczułej, który opisuje jej umiejętność do absorbowania światła, czyli inaczej mówiąc jej wrażliwość na światło. Najczęściej wyrażany jest w skali ISO. Standardowa czułość filmu wynosi 100 albo cd.
  • Dodano:
  • Autor: