co to jest
Cd-Rw definicja. Jak działa której można wielokrotnie (ok. 1000 razy) zapisywać dane (programy.
Znaczenie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cd-Rw

Co to znaczy CD-RW: Rodzaj płyty kompaktowej, na której można wielokrotnie (ok. 1000 razy) zapisywać dane (programy, muzykę) przy zastosowaniu nagrywarki CD-RW. Płyty CD-RW wykonane są w innej technologii niż płyty CD-R. Warstwa, na której nagrywana jest wiadomość, wykonana jest ze stopu czterech pierwiastków: srebra, indu, antymonu i telluru, co nadaje jej barwę ciemnoszarą. Warstwa ta początkowo ma strukturę krystaliczną, a co za tym idzie, odbija promień lasera urządzenia odtwarzającego. W czasie nagrywania laser podgrzewa niektóre obszary dysku do temperatury przewyższającej temperaturę topnienia stopu (500-700 stopni Celsjusza). Energia lasera stapia kryształy w podgrzanych miejscach, zmieniając ich stan na amorficzny (nieuporządkowany). W czasie odczytu fragmenty amorficzne zachowują się jak pity w dyskach CD-ROM. Zmiany struktury stopu stygną, możliwa jest jednak w każdej chwili ponowna zmiana struktury do krystalicznej poprzez formatowanie dysku (przy temperaturze około 200 stopni Celsjusza) albo jego nadpisywanie (tworzenie dodatkowych pitów przy jednoczesnym likwidowaniu starych promieniem lasera o niższej temperaturze). Dyski CD-RW można nagrać w nagrywarce CD-RW. Wadą dysków CD-RW jest niski kontrast między amorficznymi i krystalicznymi obszarami w porównaniu do kontrastu, jaki dają wytłoczone pity dysków CD-ROM, a również mniejszy od tego na nośniku CD-R. W związku z tym sporo starszych napędów CD-ROM nie mogło odczytywać płyt CD-RW. Nowe modele napędów CD-ROM oznaczane MultiRead odczytują dyski CD-RW. Technologia CD-RW pozwala na nagranie 700 MB danych albo 80 min. muzyki. Z angielskiego: Compact Disc-ReWritable - płyta kompaktowa wielokrotnego zapisu. Por. CD, DVD-ROM.

Czym jest CD-RW znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Częstotliwość Wyświetlania:
Definicja Zobacz częstotliwość odświeżania cd-rw.
Co znaczy Cyberspace:
Definicja Zobacz cyberprzestrzeń cd-rw.
Co znaczy CMY:
Definicja otrzymywania kolorów w druku z trzech podstawowych farb: turkusowej (odcień niebieskiego - oznaczany literą C od z angielskiego: Cyan), karmazynowej (odcień czerwonego - M od z angielskiego: Magenta cd-rw.
Co znaczy Creative Labs:
Definicja zajmująca się produkują kart muzycznych, a również innego sprzętu multimedialnego, jak głośniki, karty graficzne, napędy CD-ROM i DVD, kamery internetowe i tym podobne W najwyższym stopniu znanym cd-rw.
Co znaczy Complementary Metal-Oxide Semiconductor:
Definicja Zobacz CMOS cd-rw.
  • Dodano:
  • Autor: