cmos co to jest
Cmos definicja. Jak działa pamięć, która zachowuje ważne dane nawet po wyłączeniu peceta z prądu.
Znaczenie cmos definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cmos

Co to znaczy CMOS: Podtrzymywana bateryjnie pamięć, która zachowuje ważne dane nawet po wyłączeniu peceta z prądu. Służy do przechowywania informacji o konfiguracji komputera, takich jak typ zamontowanych dysków twardych i liczba pamięci RAM. Dzięki CMOS BIOS komputera jest w stanie je odczytać i uruchomić peceta. CMOS pełni jeszcze jedną istotną funkcję - odlicza dni, godziny, minuty i sekundy (por. zegar czasu rzeczywistego). Z angielskiego: Complementary Metal-Oxide Semiconductor - struktura komplementarna metal-tlenek-półprzewodnik.

Czym jest CMOS znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Compact Disc DataBase:
Definicja Zobacz CDDB cmos.
Co znaczy Ctrl Alt Del:
Definicja która w zależności od używanego mechanizmu operacyjnego wywołuje inny sukces. W MS-DOS-ie skutkuje natychmiastowy miękki reset. W Windows 9x wyświetla okno, gdzie użytkownik może wybrać ponowne cmos.
Co znaczy Czcionka TrueType:
Definicja Zobacz TrueType cmos.
Co znaczy CPU:
Definicja procesorów zamontowanych na płycie głównej komputera. W razie komputera jednoprocesorowego CPU i procesor oznaczają dokładnie to samo i częściej używa się tego drugiego terminu. Kiedy jednak na cmos.
Co znaczy com1:
Definicja fizycznego portu komunikacyjnego w komputerze wyposażonego w piny (Por. gniazdo męskie). Ma on przypisane poprzez BIOS parametry IRQ 4 i port I/O 3F8 (to jest wartość heksadecymalna). COM1 to cmos.
  • Dodano:
  • Autor: