co to jest
Cmy definicja. Jak działa kolorów w druku z trzech podstawowych farb: turkusowej (odcień.
Znaczenie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cmy

Co to znaczy CMY: Mechanizm otrzymywania kolorów w druku z trzech podstawowych farb: turkusowej (odcień niebieskiego - oznaczany literą C od z angielskiego: Cyan), karmazynowej (odcień czerwonego - M od z angielskiego: Magenta) i żółtej (Y od z angielskiego: Yellow). Barwy w druku tworzone są inaczej niż obraz na ekranie monitora. Nie ma przecież tutaj mowy o tym, aby strony same świeciły, tak jak kineskop w monitorze. W istocie, czerwony region na ekranie monitora wygląda czerwono, gdyż emituje sporą porcję energii świetlnej w czerwonym fragmencie spektrum widzialnego, a więc o długości fali około 700 nm, a więc nanometrów (1 nm = 10-9 m). Teoretycznie ludzkie oko jest w stanie odebrać fale o długości do 780 nm, lecz gdyż w dziedzinie 700-780 nm czułość oka jest min., zakres ten pomija się. Oko odbiera również fale na innych długościach, lecz jest ich znacznie mniej - w modelu RGB reprezentowane to jest poprzez duże wartości wskaźnika R (red - czerwony) i w miarę niskie parametrów G (green - zielony) i B (blue - niebieski). Farby, w przeciwieństwie od kolorów monitora, reprezentują energię padającego na kartkę papieru białego światła, która nie jest poprzez farby pochłonięta. Kolor żółty wydaje się żółty, gdyż farba pochłania energię padającego na kartkę światła białego na wszystkich długościach fal z wyjątkiem żółtej części spektrum ( około 600 nm), gdzie energia jest odbita niczym od lustra. Schemat CMY jest odwróconą wersją modelu RGB - podstawowe farby i podstawowe barwy monitora są matematycznie związane. Każde dwa barwy podstawowe RGB połączone wywołają radiację o wyglądzie jednego z podstawowych kolorów CMY. Każde dwie farby podstawowe zmieszane stworzą substancję o barwie jednego z podstawowych kolorów RGB. barwy RGB przy maksymalnym nasyceniu tworzą kolor biały (możemy zaobserwować to np. w teatrze czy na koncercie, gdzie światło zmieszane z reflektorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego jest białe). Podstawowe farby CMY natomiast, połączone przy maksymalnym nasyceniu, dadzą kolor czarny - cała energia światła białego zostanie pochłonięta (można to wypróbować, mieszając na papierze niebieską, czerwoną i żółtą kredkę czy farbę - kolor otrzymany będzie przypominał brązowoczarny). Schemat CMY nazywany jest substraktywnym metodą tworzenia barw, gdyż usuwa podstawowe barwy RGB ze światła białego. z angielskiego: Cyan Magenta Yellow - turkusowy karmazynowy żółty.

Czym jest CMY znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Config.Sys:
Definicja służący poprzez MS-DOS. Za jego pomocą ustawiane są zmienne systemowe, jak na przykład max. liczba plików, które mechanizm operacyjny może równocześnie otworzyć. Najważniejszą funkcją pliku consig cmy.
Co znaczy Calling Line Identification Presentation:
Definicja Zobacz CLIP cmy.
Co znaczy com3 I com4:
Definicja wirtualnych portów w komputerze. COM3 ma przypisane poprzez BIOS parametry IRQ 4 i port I/O 3E8 (to jest wartość heksadecymalna); COM4 z kolei IRQ 3 i port I/O 2E8. Z portów COM3 i COM4 korzystają cmy.
Co znaczy Compact Disc Read Only Memory:
Definicja Zobacz CD-ROM cmy.
Co znaczy Częstotliwość Pracy Procesora:
Definicja Zobacz częstotliwość taktowania cmy.
  • Dodano:
  • Autor: