co to jest
Crc definicja. Jak działa sposób detekcji błędów, stosowany raczej w czasie transmisji danych.
Znaczenie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Crc

Co to znaczy CRC: Inny niż suma kontrolna sposób detekcji błędów, stosowany raczej w czasie transmisji danych poprzez modemy, a również w sieciach LAN. CRC pobiera pewną porcję danych przeznaczonych do wysłania, a następnie używa specjalnego algorytmu matematycznego do wyliczenia wartości CRC dla nich. Urządzenie odbiorcze (na przykład inny modem) otrzymuje zarówno te dane, jak i wyliczoną dla nich wartość CRC. Dlatego jest w stanie sprawdzić, czy odebrane dane są prawidłowe. Istnieją dwa różne algorytmy CRC - 16-bitowy i 32-bitowy. Ten pierwszy, oznaczany CRC-16, stosuje się pomiędzy innymi w komunikacji modemowej i zapewnia on około 99,99 proc. wykrywalności błędów. CRC-32 z kolei znalazł wykorzystanie przy większych szybkościach transmisji, ((na przykład sieciach Ethernet. Algorytm CRC jest również stosowany poprzez programy kompresujące. Z angielskiego: Cyclic Redundancy Check - cykliczna kontrola nadmiarowa.

Czym jest CRC znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy CMYK:
Definicja teoretycznie dzięki zmieszania barw CMY można uzyskać kolor czarny, w praktyce otrzymuje się kolor z odcieniem brązowym. By obejść ten problem (w druku kolor czarny jest najważniejszy), rozbudowano crc.
Co znaczy Centrino:
Definicja Technologia przedsiębiorstwa Intel dla komputerów przenośnych. W jej skład wchodzi procesor Pentium M, współpracujące z nim chipsety z rodz. i855 i układ do komunikacji bezprzewodowej crc.
Co znaczy Częstotliwość Próbkowania Dźwięku:
Definicja analogowej jest falą - między jednym punktem fali a drugim znajduje się nieskończenie sporo punktów pośrednich. By urządzenie cyfrowe mogło taki rodzaj informacji zrozumieć, musi go najpierw crc.
Co znaczy Czcionka Nieproporcjonalna:
Definicja gdzie każdy symbol zajmuje identyczną szerokość (tak jak w maszynie do pisania). Z czcionek nieproporcjonalnych korzystają regularnie programy i mechanizmy operacyjne działające w trybie tekstowym crc.
Co znaczy Czat:
Definicja Zobacz chat crc.
  • Dodano:
  • Autor: