napster co to jest
Napster definicja. Jak działa typu peer-to-peer, który pozwalał podłączonym do internetu.
Znaczenie napster definicja.

Czy przydatne?

Definicja Napster

Co to znaczy NAPSTER: Jeden z pierwszych programów typu peer-to-peer, który pozwalał podłączonym do internetu użytkownikom na udostępnianie i pobieranie od innych użytkowników Napstera plików muzycznych o rozszerzeniach .mp3 i .wma Napster umożliwiał również rozmowę przyłączonych do niego użytkowników (tak zwany chat) dzięki wymienianych tekstowych komunikatów. Z Napsterem związanych było sporo kontrowersji, bo bez zgody twórców wymieniano za jego pomocą komercyjne utwory muzyczne. Wysoka jakość plików muzycznych porównywalna z jakością CD narażała producentów muzycznych i artystów na straty finansowe. Dynamiczny rozwój i wielka popularność powstałego w 1999 r. Napstera wywołały wytoczenie jego twórcom procesu sądowego poprzez pięć dużych wytwórni muzycznych. Aczkolwiek wyrok sądowy zagroził istnieniu Napstera, po odwołaniu wstrzymano jego likwidację. W październiku 2000 r. doszło do podpisania finansowej umowy między gigantem mediowym przedsiębiorstwem Bertelsmann a Napsterem, z powodu której Napster może stać się w przyszłości wytworem komercyjnym. Aktualnie, po serii mechanizmów sądowych wytoczonych Napsterowi między innymi poprzez RIAA, sieć Napstera kompletnie przestała działać. Por. Kazaa. Adres WWW: www.napster.com.

Czym jest Napster znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Nośnik Optyczny:
Definicja danych, gdzie wiadomość jest zapisywana w zagłębieniach zwanych pitami, a odczyt jest przeprowadzany przy zastosowaniu lasera. Czytnik, gdzie umieszcza się nośnik optyczny, potrafi rozróżnić miejsca napster.
Co znaczy Na Wprowadzać Polskie Znaki Diakrytyczne.:
Definicja Z angielskiego: alternate - zmieniać się napster.
Co znaczy NNTP:
Definicja wykorzystywany do wysyłania, odbierania i udostępniania informacje w grupach dyskusyjnych. Z angielskiego: Network News Transport Protocol - protokół transportowy grup dyskusyjnych. Por. serwer news napster.
Co znaczy Napęd Magnetooptyczny:
Definicja do odczytu informacji używa się lasera, a do zapisu zarówno lasera, jak i standardowej głowicy magnetycznej (podobnej do tych używanych w napędach dyskietek). W czasie zapisu danych laser najpierw napster.
Co znaczy Novell:
Definicja Amerykańska przedsiębiorstwo produkująca oprogramowanie komputerowe, raczej sieciowy mechanizm operacyjny NetWare i współpracujące z nim aplikacje. Adres WWW: www.novell.com napster.
  • Dodano:
  • Autor: