napster co to jest
Napster definicja. Jak działa typu peer-to-peer, który pozwalał podłączonym do internetu.
Znaczenie napster definicja.

Czy przydatne?

Definicja Napster

Co to znaczy NAPSTER: Jeden z pierwszych programów typu peer-to-peer, który pozwalał podłączonym do internetu użytkownikom na udostępnianie i pobieranie od innych użytkowników Napstera plików muzycznych o rozszerzeniach .mp3 i .wma Napster umożliwiał również rozmowę przyłączonych do niego użytkowników (tak zwany chat) dzięki wymienianych tekstowych komunikatów. Z Napsterem związanych było sporo kontrowersji, bo bez zgody twórców wymieniano za jego pomocą komercyjne utwory muzyczne. Wysoka jakość plików muzycznych porównywalna z jakością CD narażała producentów muzycznych i artystów na straty finansowe. Dynamiczny rozwój i wielka popularność powstałego w 1999 r. Napstera wywołały wytoczenie jego twórcom procesu sądowego poprzez pięć dużych wytwórni muzycznych. Aczkolwiek wyrok sądowy zagroził istnieniu Napstera, po odwołaniu wstrzymano jego likwidację. W październiku 2000 r. doszło do podpisania finansowej umowy między gigantem mediowym przedsiębiorstwem Bertelsmann a Napsterem, z powodu której Napster może stać się w przyszłości wytworem komercyjnym. Aktualnie, po serii mechanizmów sądowych wytoczonych Napsterowi między innymi poprzez RIAA, sieć Napstera kompletnie przestała działać. Por. Kazaa. Adres WWW: www.napster.com.

Czym jest Napster znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Napęd CD-ROM:
Definicja umożliwia komputerowi odczytywanie płyt CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW. W czasie odczytu na dysk znajdujący się w napędzie CD-ROM pada światło lasera (jeśli promień lasera padnie na pit, światło nie napster.
Co znaczy NLX:
Definicja konstrukcji obudów i płyt głównych komputerów wprowadzony na rynek poprzez firmę Intel w 1998 r. Specyfikacja ta powstała po to, by ułatwić montaż i demontaż urządzeń w pecetach (na przykład dyski napster.
Co znaczy Num Lock:
Definicja naciśnięciu uaktywnia klawiaturę numeryczną. Większość BIOS-ów umożliwia również automatyczne włączenie klawiatury numerycznej w czasie startu komputera. Powyżej klawiatury numerycznej znajduje się napster.
Co znaczy NetMeeting:
Definicja pozwalająca na prowadzenie rozmowy między dwiema osobami (również telekonferencji) z wykorzystaniem głosu i obrazu z kamery internetowej. NetMeeting umożliwia także wysyłanie informacje tekstowych napster.
Co znaczy NICAM:
Definicja Cyfrowy standard kodowania stereofonicznej fonii w analogowym sygnale telewizyjnym. W Polsce NICAM jest obowiązującym standardem do przesyłania stereofonicznych audycji telewizyjnych napster.
  • Dodano:
  • Autor: