play plug co to jest
Plug And Play definicja. Jak działa komputerowych opracowany poprzez firmę Intel. Jego założeniem.
Znaczenie play plug definicja.

Czy przydatne?

Definicja Plug And Play

Co to znaczy PLUG AND PLAY: Standard urządzeń komputerowych opracowany poprzez firmę Intel. Jego założeniem to jest, iż bezpośrednio po włożeniu nowego urządzenia (na przykład karty graficznej czy napędu DVD) do komputera mechanizm automatycznie je rozpoznaje i przydziela mu zasoby (((na przykład IRQ). By tak się jednak działo, zarówno BIOS komputera, mechanizm operacyjny, jak i urządzenie muszą być zgodne ze standardem Plug and Play. Aktualnie większość komputerów (Macintosh, pecet) i urządzeń jest kompatybilna z Plug and Play, podobnie mechanizmy operacyjne Mac OS i Windows 95 i nowsze. Z angielskiego: włóż i baw się. W zastosowaniu są również określenia Plug&.

Czym jest Plug and Play znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy Port Wąski:
Definicja Potocznie port komunikacyjny 9-pinowy plug and play.
Co znaczy PAL:
Definicja Zobacz mechanizm PAL plug and play.
Co znaczy PII:
Definicja Zobacz Pentium II plug and play.
Co znaczy Prawa Dostępu:
Definicja określających, co dany użytkownik ma prawo zrobić z plikiem albo folderem na danym komputerze. Prawa dostępu dotyczą operacji takich, jak zapisywanie, usunięcie, zmiana zawartości czy nazwy, a czasem plug and play.
Co znaczy Program Rezydentny:
Definicja Niewielki program, który cały czas znajduje się w pamięci komputera i jest aktywny - wykonuje jakieś zadania. Typowym programem rezydentnym jest monitor w programach antywirusowych plug and play.
  • Dodano:
  • Autor: