socket co to jest
Zif Socket definicja. Jak działa które umożliwia wkładanie i wyjmowanie procesora bez użycia siły i.
Znaczenie socket definicja.

Czy przydatne?

Definicja Zif Socket

Co to znaczy ZIF SOCKET: Rodzaj gniazda pod procesor, które umożliwia wkładanie i wyjmowanie procesora bez użycia siły i szczególnych narzędzi. Rozpoznać je można po białym kolorze i charakterystycznej dźwigience umieszczonej równolegle do podstawki na procesor. Pierwsze procesory, takie jak 8086 czy 286, były na stałe przytwierdzane do płyty głównej komputera i ich wymiana była niemożliwa. Procesory 386 były sprzedawane oddzielnie, ale wyjęcie ich z podstawki procesora sprawiało spory problem, co regularnie prowadziło do wygięcia albo ułamania pinów. Wprowadzono więc technologię produkcji gniazd o nazwie ZIF Socket do gniazd typu Socket. W gniazdach typu Slot nie są one potrzebne, z racji na inną konstrukcję tych gniazd (tak zwany kasety SEC), gdzie wkładanie i wyjmowanie procesora nie wymaga przyłożenia żadnej siły. Do gniazd typu ZIF Socket należą między innymi: Socket 7, Socket 8, Socket A, Socket 370, Socket 423, Socket 478. Z angielskiego: Zero Insertion Force Socket - gniazdo o zerowym wkładzie siły przy montowaniu procesora.

Czym jest ZIF Socket znaczenie w Definicje komputer Z .

Co znaczy Zakładka:
Definicja grupujący ustawienia o podobnym przeznaczeniu. Nazwa wzięła się stąd, że przypominają one zakładki w skrzynce z fiszkami. 2. Elektroniczny znacznik w przeglądarce internetowej. Pozwala zapamiętać zif socket.
Co znaczy Złącze Szeregowe:
Definicja Zobacz port szeregowy zif socket.
Co znaczy Złącze Cyfrowe:
Definicja Złącze, za pośrednictwem którego przesyłany jest sygnał w formie cyfrowej, a nie analogowej. Odpowiednikiem złącz cyfrowych są DVI (DVI-D), TOSlink, SPDIF, port USB zif socket.
Co znaczy Złącze Koaksjalne:
Definicja Ogólna nazwa każdego typu złącza symetrycznego względem swojej osi centralnej. Takimi złączami są pomiędzy innymi SPDIF, BNC, złącze cinch. Z angielskiego: coaxial - współosiowy zif socket.
Co znaczy Zgodność:
Definicja Zobacz kompatybilność zif socket.
  • Dodano:
  • Autor: