sector co to jest
Bad Sector definicja. Jak działa twardym komputera. Wirujące talerze dysku twardego są pokryte.
Znaczenie sector definicja.

Czy przydatne?

Definicja Bad Sector

Co to znaczy BAD SECTOR: Uszkodzone miejsce na dysku twardym komputera. Wirujące talerze dysku twardego są pokryte materiałem magnetycznym, który z biegiem czasu ulega degradacji i z powodu tego tworzą się bad sectory. Jeśli bad sector stworzenie w chwili zapisywania danych, mechanizm operacyjny zapisze je w innym, nieuszkodzonym miejscu. Gdy uszkodzenie stworzenie w sektorze, gdzie już znajdują się dane, najczęściej nie można już ich odzyskać. Do wyszukiwania i naprawiania bad sectorów na dysku twardym służą wyspecjalizowane programy użytkowe, takie jak ScanDisk, który dołączony jest do Windows 95 i nowszych. Z angielskiego: niedobry obszar.

Czym jest bad sector znaczenie w Definicje komputer B .

Co znaczy BIOS:
Definicja pamięci ROM płyty głównej i innych urządzeń takich jak karta graficzna. W sytuacji płyty głównej BIOS testuje sprzęt po włączeniu komputera, uruchamia mechanizm operacyjny, kontroluje transfer danych bad sector.
Co znaczy Basic Rate Interface:
Definicja Zobacz BRI bad sector.
Co znaczy Boot:
Definicja mechanizm uruchamiania komputera i jego mechanizmu operacyjnego. Najpierw BIOS sprawdza poszczególne komponenty peceta, następnie ładowany jest MBR, który natomiast uruchamia mechanizm operacyjny bad sector.
Co znaczy Baza Wirusów:
Definicja Zobacz sygnatury wirusów bad sector.
Co znaczy Bot:
Definicja komputerowy działający jako klient serwera IRC. Z pozoru zachowuje się w podobny sposób jak zwykły użytkownik IRC, jednak obserwując zachowanie bota, łatwo dostrzec różnice - boty rzadko samodzielnie bad sector.
  • Dodano:
  • Autor: