bajt co to jest
Bajt definicja. Jak działa się z ośmiu bitów. Jeden bajt pomieścić może niewielką porcję informacji.
Znaczenie bajt definicja.

Czy przydatne?

Definicja Bajt

Co to znaczy BAJT: Jednostka danych składająca się z ośmiu bitów. Jeden bajt pomieścić może niewielką porcję informacji - zwykle pojedynczy symbol, na przykład literę albo cyfrę. Rozmiary pamięci RAM, dysków twardych czy plików podawane są w jego wielokrotnościach. Kilobajt (kB) to jednak nie 1000 bajtów, ale dokładnie 1024 bajty - wynika to z faktu, iż komputery nie liczą w systemie dziesiętnym, lecz binarnym. W najwyższym stopniu zbliżoną do 1000 potęgą dwójki jest 210, a więc 1024. Potocznie mln bajtów (dokładnie 220, a więc 1 048 576 bajtów) to megabajt (MB). Gigabajt (GB) to mniej więcej mld bajtów (dokładnie 230 = 1 073 741 824 bajtów). Terabajt to w przybliżeniu bilion bajtów (240 a więc 1 099 511 627 776 bajtów), eksabajt zaś - trylion bajtów (250, a więc 1 125 899 906 842 624 bajtów). Wyraz bajt to spolszczenie angielskiego wyrazu byte. Angielski termin jest akronimem, który powstał ze skrócenia wyrażenia binary term - słowo binarny.

Czym jest bajt znaczenie w Definicje komputer B .

Co znaczy Bad Sector:
Definicja na dysku twardym komputera. Wirujące talerze dysku twardego są pokryte materiałem magnetycznym, który z biegiem czasu ulega degradacji i z powodu tego tworzą się bad sectory. Jeśli bad sector bajt.
Co znaczy BLER:
Definicja danych na płytach CD-R występują przekłamania, których powodem mogą być zarówno wady płyty, jak i urządzenia nagrywającego. Błędy te noszą nazwę block errors (błędy bloku). Ich liczba w ciągu sekundy bajt.
Co znaczy Bot:
Definicja komputerowy działający jako klient serwera IRC. Z pozoru zachowuje się w podobny sposób jak zwykły użytkownik IRC, jednak obserwując zachowanie bota, łatwo dostrzec różnice - boty rzadko samodzielnie bajt.
Co znaczy Baza Danych:
Definicja różnego rodzaju pola wypełnione informacjami. Rodzajem bazy danych jest na przykład lista adresów i telefonów wprowadzony do komputera. Bazy danych są tworzone dzięki szczególnych programów bajt.
Co znaczy British Naval Connector:
Definicja Zobacz BNC bajt.
  • Dodano:
  • Autor: