co to jest
Bot definicja. Jak działa działający jako klient serwera IRC. Z pozoru zachowuje się w podobny.
Znaczenie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Bot

Co to znaczy BOT: 1. Program komputerowy działający jako klient serwera IRC. Z pozoru zachowuje się w podobny sposób jak zwykły użytkownik IRC, jednak obserwując zachowanie bota, łatwo dostrzec różnice - boty rzadko samodzielnie odzywają się, większość akcji zaś wykonywanych poprzez takie programy wywoływana jest poprzez innych użytkowników. Podstawowym zadaniem bota jest zwykle utrzymanie otwartego kanału IRC i jego ochrona przed ewentualnymi próbami przejęcia. Do innych zadań bota należą również: nadawanie statusu operatora kanału zarejestrowanym użytkownikom, przekazywanie krótkich informacje tekstowych między użytkownikami kanału. Mimo oficjalnych zakazów ze strony operatorów IRC - wielu użytkowników tej formy komunikacji utrzymuje swoje boty na różnych kanałach IRC. 2. W grach komputerowych program, który występuje jako przeciwnik w pojedynkach. Boty zostały rozpowszechnione poprzez strzelaniny 3D, takie jak Quake i Unreal Tournament. Dzięki botom gracz może sprawdzić własne zdolności również wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci i nie może uczestniczyć w potyczkach z żywym przeciwnikiem. Bot to skrócona forma wyrazu robot. 3. Wirtualny rozmówca na stronach WWW, program tworzony do pełnienia zadań automatycznej i dobrze poinformowanej pomocy klientom dużych przedsiębiorstw (banków, przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, finansowych). Tego rodzaju boty mogą również niekiedy dostosowywać się do klientów regularnie odwiedzających witrynę. W zastosowaniu są również nazwy chat bot i lingubot.

Czym jest bot znaczenie w Definicje komputer B .

Co znaczy Bps:
Definicja prędkość transmisji danych. Jeden bps jest równy jednemu bitowi przesłanemu w ciągu sekundy, czyli to jest wartość bardzo mała. Modem przesyła dane z szybkością mierzoną w kilobitach na sekundę (1 bot.
Co znaczy Ban:
Definicja czasowa albo stała blokada dostępu do różnych usług sieciowych, na przykład wysyłania postów do grupy dyskusyjnej, przesyłania korespondencji na określone adresy e-mailowe., wchodzenia na kanały IRC bot.
Co znaczy Barebone:
Definicja Zobacz Mini-PC bot.
Co znaczy Bajt:
Definicja składająca się z ośmiu bitów. Jeden bajt pomieścić może niewielką porcję informacji - zwykle pojedynczy symbol, na przykład literę albo cyfrę. Rozmiary pamięci RAM, dysków twardych czy plików bot.
Co znaczy Bootsektor:
Definicja Specjalne miejsce na dysku twardym, gdzie zapisany jest MBR. Uszkodzenie bootsektora uniemożliwia uruchomienie komputera. Por. wirus bootsektora bot.
  • Dodano:
  • Autor: