mapping bump co to jest
Bump-Mapping definicja. Jak działa renderowanych obrazów poprzez taką zmianę wyglądu tekstur dzięki.
Znaczenie mapping bump definicja.

Czy przydatne?

Definicja Bump-Mapping

Co to znaczy BUMP-MAPPING: Sposób poprawiania wyglądu renderowanych obrazów poprzez taką zmianę wyglądu tekstur dzięki ich oświetlania i cieniowania, aby wyglądały jak trójwymiarowe. W ten sposób idealnie można zwiększyć realizm rzeźby terenu i faktury powierzchni na przykład w grach komputerowych. Istnieją trzy podstawowe rodzaje bump-mappingu. Emboss bump-mapping: nowa tekstura powstaje przy użyciu efektu graficznego emboss. Environment Mapped bump-mapping (mapowanie środowiskowe): nowa tekstura powstaje z powodu nałożenia na nią specjalnej mapy środowiskowej stworzonej na podstawie informacji o strukturze przedstawianego poprzez teksturę materiału. Per-Pixel Shading (cieniowanie pikseli): nowa tekstura powstaje z powodu skomplikowanej obróbki każdego piksela wchodzącego w jej skład. Z angielskiego: mapowanie (nakładanie) wybojów.

Czym jest bump-mapping znaczenie w Definicje komputer B .

Co znaczy Bytes Per Second:
Definicja Zobacz B/s bump-mapping.
Co znaczy Bigtower:
Definicja Zobacz tower bump-mapping.
Co znaczy Bilinear Filtering:
Definicja Zobacz filtrowanie dwuliniowe bump-mapping.
Co znaczy Boot:
Definicja mechanizm uruchamiania komputera i jego mechanizmu operacyjnego. Najpierw BIOS sprawdza poszczególne komponenty peceta, następnie ładowany jest MBR, który natomiast uruchamia mechanizm operacyjny bump-mapping.
Co znaczy B/S:
Definicja informacji przesłana w ciągu sekundy. Jeden kB/s (kilobajt na sekundę) to 1024 bajty przesłane w ciągu sekundy - tak mierzy się na przykład prędkość ściągania plików z internetu. MB/s (megabajt na bump-mapping.
  • Dodano:
  • Autor: