mastering co to jest
Bus Mastering definicja. Jak działa który wyposażane są płyty kluczowe z magistralą danych PCI.
Znaczenie mastering definicja.

Czy przydatne?

Definicja Bus Mastering

Co to znaczy BUS MASTERING: Ulepszony standard DMA, w który wyposażane są płyty kluczowe z magistralą danych PCI. Wymyślono go raczej w celu przyspieszenia transmisji danych z dysków twardych i napędów CD-ROM. Dzięki niemu urządzenia podłączone do magistrali danych komunikują się z pominięciem procesora - to właśnie bus mastering zarządza, czy i którędy będą płynąć wiadomości (na przykład odczytywany plik) z urządzeń. Bus mastering, by prawidłowo działać, wymaga: płyty głównej i BIOS-u zgodnego z bus mastering, wielozadaniowego mechanizmu operacyjnego, odpowiednich sterowników do podłączonych urządzeń i wreszcie podzespołów dostosowanych do tego standardu. Stosowana jest także nazwa: bus master. Z angielskiego: bus mastering - nadrzędne kierowanie magistralą danych.

Czym jest bus mastering znaczenie w Definicje komputer B .

Co znaczy Backup:
Definicja Zobacz kopia zapasowa bus mastering.
Co znaczy Bilinear Filtering:
Definicja Zobacz filtrowanie dwuliniowe bus mastering.
Co znaczy Baza Danych:
Definicja różnego rodzaju pola wypełnione informacjami. Rodzajem bazy danych jest na przykład lista adresów i telefonów wprowadzony do komputera. Bazy danych są tworzone dzięki szczególnych programów bus mastering.
Co znaczy Bank Pamięci:
Definicja gniazd znajdujących się na płycie głównej, gdzie umieszcza się moduły pamięci. Najczęściej bank złożona jest z jednego gniazda. W starszych komputerach jeden bank składał się z dwóch albo czterech bus mastering.
Co znaczy Bateria Litowo-Polimerowa:
Definicja Zobacz akumulator litowo-polimerowy bus mastering.
  • Dodano:
  • Autor: