cieniowanie co to jest
Cieniowanie definicja. Jak działa jasności kolorów poszczególnych wielokątów na obiektach w grafice.
Znaczenie cieniowanie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cieniowanie

Co to znaczy CIENIOWANIE: Sposób określania stopnia jasności kolorów poszczególnych wielokątów na obiektach w grafice trójwymiarowej wykorzystywana nadaniu im naturalnego wyglądu. Wyjściowy kolor jest odpowiednio przyciemniany albo rozjaśniany, by uzyskać sukces zakrycia danej powierzchni poprzez padający cień innego przedmiotu albo oświetlenia poprzez strumień światła. Trzy w najwyższym stopniu popularne w grach komputerowych sposoby cieniowania to cieniowanie płaskie, Gourauda i Phonga. Cieniowanie płaskie polega na przyporządkowaniu każdemu wielokątowi jednego stopnia jasności. Cieniowanie Gourauda polega na przypisaniu wielokątowi jasności obliczonej poprzez uśrednienie wartości odpowiednich dla każdego wierzchołka. Ta sposób w przeciwieństwie od poprzedniej zapewnia płynną zmianę stopnia jasności całego obiektu. Cieniowanie Phonga to sposób przyporządkowująca odpowiedni stopień jasności każdemu punktowi obiektu. Daje najlepsze efekty, wymaga jednak znacznych mocy obliczeniowych.

Czym jest cieniowanie znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy CD-ROM File System:
Definicja Zobacz CDFS cieniowanie.
Co znaczy CD-ROM:
Definicja kompaktowej, która wizualnie nie różni się od płyty CD. Na dyskach CD-ROM zapisane są mechanicznie wytłoczone dane komputerowe, a nie muzyka (chociaż zdarzają się także płyty, na których zapisano cieniowanie.
Co znaczy CD Player:
Definicja Zobacz odtwarzacz CD cieniowanie.
Co znaczy CD:
Definicja Jest wykonana z plastikowego tworzywa pokrytego jedną albo kilkoma warstwami metalicznymi. CD nie ma właściwości magnetycznych, a tylko optyczne (odbija światło). Wiadomości na płycie CD zapisane są cieniowanie.
Co znaczy Cyberpunk:
Definicja Cyberpunkowe światy umiejscowione są w niezbyt dalekiej, lecz za to ponurej przyszłości. Medycyna rozwinęła się do tego stopnia, iż biologiczne niedostatki można poprawiać cybernetycznymi wszczepami cieniowanie.
  • Dodano:
  • Autor: