protection copy co to jest
Copy Protection definicja. Jak działa nośników danych z oprogramowaniem (aktualnie raczej CD-ROM-ów.
Znaczenie protection copy definicja.

Czy przydatne?

Definicja Copy Protection

Co to znaczy COPY PROTECTION: Metoda zabezpieczania nośników danych z oprogramowaniem (aktualnie raczej CD-ROM-ów), uniemożliwiająca wykonywanie ich kopii, co ma uchronić przedsiębiorstwa przed stratami finansowymi wynikającymi z piractwa komputerowego. Nie jest łatwo utworzyć taki mechanizm zabezpieczenia, który nie zostałby w w miarę krótkim czasie złamany poprzez innego programistę. Trwa więc nieustanny wyścig - powstają i łamane są ciągle nowe zabezpieczenia. Metody ich obejścia są także regularnie publikowane dla szerokiego grona odbiorców w internecie, co zresztą nie jest nielegalne, bo użytkownik programu ma prawo tworzenia kopii na własny przeznaczenie. Wprowadzanie zabezpieczeń copy protection prócz swej ograniczonej skuteczności wiąże się z niedogodnością dla legalnych użytkowników oprogramowania, a również samych producentów. W chwili awarii oryginalnego nośnika użytkownik pozbawiony kopii zapasowej musi uzyskiwać ją od producenta. Alternatywą do copy protection jest wymaganie podania przed instalacją programu numeru seryjnego potwierdzającego nabycie go z legalnego źródła. Mechanizmy copy protection szeroko służące są najchętniej jako zabezpieczenie w grach komputerowych. Z angielskiego: zabezpieczenie przed kopiowaniem.

Czym jest copy protection znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Czcionka Nieszeryfowa:
Definicja dodatkowych ornamentów - przedmiotów zaokrąglających ją i wykańczających. Czcionki nieszeryfowe stosuje się najczęściej do dużych przedmiotów tekstu, na przykład tytułów i leadów (zaznaczonych copy protection.
Co znaczy Crack:
Definicja rozmiarów program umożliwiający obejście zabezpieczenia w innej, większej aplikacji albo grze. Crack może np. usunąć konieczność obecności płyty instalacyjnej w napędzie CD-ROM albo włączyć pełną copy protection.
Co znaczy Constant Bitrate:
Definicja Zobacz CBR copy protection.
Co znaczy Compact Disc ReWritable:
Definicja Zobacz CD-RW copy protection.
Co znaczy CMYK:
Definicja teoretycznie dzięki zmieszania barw CMY można uzyskać kolor czarny, w praktyce otrzymuje się kolor z odcieniem brązowym. By obejść ten problem (w druku kolor czarny jest najważniejszy), rozbudowano copy protection.
  • Dodano:
  • Autor: