cyfrowy co to jest
Cyfrowy definicja. Jak działa urządzenia elektroniczne, takie jak komputery, odtwarzacze CD.
Znaczenie cyfrowy definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cyfrowy

Co to znaczy CYFROWY: Aktualnie właściwie wszystkie urządzenia elektroniczne, takie jak komputery, odtwarzacze CD, cyfrowe aparaty i tak dalej przechowują i przetwarzają docierające do nich wiadomości w formie cyfrowej. Znaczy to, iż urządzenia te rozróżniają tylko dwa przeciwstawne stany, którym przyporządkowano wartości 0 i 1. Stąd regularnie stosowana nazwa binarny, gdyż właśnie binarny mechanizm liczenia opiera się na zerach i jedynkach. Dane transmitowane poprzez takie urządzenia są więc ciągami zer i jedynek, a więc bajtami. Wiadomość cyfrowa nie jest tak dokładna jak analogowa, z racji na brak możliwości przedstawiania nieskończonej liczby wartości pośrednich. By zagwarantować jak najwierniejsze odtworzenie sygnału analogowego, sygnał cyfrowy powinien mieć jak najwyższą rozdzielczość sygnału. Dane cyfrowe można odczytywać (i przetwarzać - na przykład kopiować) bez żadnych strat jakości.

Czym jest cyfrowy znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Config.Sys:
Definicja służący poprzez MS-DOS. Za jego pomocą ustawiane są zmienne systemowe, jak na przykład max. liczba plików, które mechanizm operacyjny może równocześnie otworzyć. Najważniejszą funkcją pliku consig cyfrowy.
Co znaczy CRC:
Definicja kontrolna sposób detekcji błędów, stosowany raczej w czasie transmisji danych poprzez modemy, a również w sieciach LAN. CRC pobiera pewną porcję danych przeznaczonych do wysłania, a następnie używa cyfrowy.
Co znaczy CD+:
Definicja Zobacz Enhanced CD cyfrowy.
Co znaczy Cracker:
Definicja Zobacz kraker cyfrowy.
Co znaczy Combo:
Definicja Potoczna nazwa nagrywarki CD-RW odczytującej płyty DVD. Takie urządzenie spełnia równocześnie funkcję napędu CD-ROM, nagrywarki CD-RW i napędu DVD-ROM. Z angielskiego: combine - stworzyć kombinację cyfrowy.
  • Dodano:
  • Autor: