naświetlania czas co to jest
Czas Naświetlania definicja. Jak działa światło pada na kliszę w aparacie fotograficznym.
Znaczenie naświetlania czas definicja.

Czy przydatne?

Definicja Czas Naświetlania

Co to znaczy CZAS NAŚWIETLANIA: Czas w sekundach, kiedy światło pada na kliszę w aparacie fotograficznym. Najczęściej stosowane czasy naświetlania w aparatach fotograficznych to: 1/2, 1/4, 1/8, 1/15, 1/30, 1/60, 1/125, 1/250 i 1/500. Są one podawane jako części sekundy, 1/2 s = 0,5 s, a 1/500 s = 0,002 s (dwie tysięczne sekundy). Gdy czas naświetlania jest zbyt długi, klisza zostanie prześwietlona, jeżeli zbyt krótki - niedoświetlona. Czas naświetlania można ustawić, znając liczba światła docierającego do obiektywu aparatu, co mierzy się dzięki światłomierza. Wszystkie nowe aparaty mają wbudowane światłomierze i automatycznie ustawiają czas naświetlania.

Czym jest czas naświetlania znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Citizens Band:
Definicja Zobacz CB czas naświetlania.
Co znaczy Complementary Metal-Oxide Semiconductor:
Definicja Zobacz CMOS czas naświetlania.
Co znaczy Czcionka Nieproporcjonalna:
Definicja gdzie każdy symbol zajmuje identyczną szerokość (tak jak w maszynie do pisania). Z czcionek nieproporcjonalnych korzystają regularnie programy i mechanizmy operacyjne działające w trybie tekstowym czas naświetlania.
Co znaczy com1:
Definicja fizycznego portu komunikacyjnego w komputerze wyposażonego w piny (Por. gniazdo męskie). Ma on przypisane poprzez BIOS parametry IRQ 4 i port I/O 3F8 (to jest wartość heksadecymalna). COM1 to czas naświetlania.
Co znaczy Czat:
Definicja Zobacz chat czas naświetlania.
  • Dodano:
  • Autor: