taktowania częstotliwość co to jest
Częstotliwość Taktowania definicja. Jak działa komputerze. Funkcję wyznaczającego ją metronomu.
Znaczenie taktowania częstotliwość definicja.

Czy przydatne?

Definicja Częstotliwość Taktowania

Co to znaczy CZĘSTOTLIWOŚĆ TAKTOWANIA: Rytm pracy procesora w komputerze. Funkcję wyznaczającego ją metronomu pełni kryształ krzemowy, który podaje procesorowi tempo działania (liczba cykli obliczeniowych na sekundę). Pierwsze pecety IBM XT miały procesory działające z częstotliwością taktowania 4,77 MHz. Aktualnie wytwarzane są procesory w dziedzinie od 1,2 GHz do ponad 3 GHz. Zwiększanie częstotliwości taktowania procesorów to nie jedyny sposób na przyrost ich szybkości działania. Istotna jest również architektura i liczba przetwarzanych bitów w jednym cyklu pracy. Dlatego opracowano wskaźnik o nazwie FLOPS, mierzący moc obliczeniową komputera. Dzięki niemu można porównywać ze sobą różne procesory.

Czym jest częstotliwość taktowania znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Compact Disc ReWritable:
Definicja Zobacz CD-RW częstotliwość taktowania.
Co znaczy Combo:
Definicja Potoczna nazwa nagrywarki CD-RW odczytującej płyty DVD. Takie urządzenie spełnia równocześnie funkcję napędu CD-ROM, nagrywarki CD-RW i napędu DVD-ROM. Z angielskiego: combine - stworzyć kombinację częstotliwość taktowania.
Co znaczy CD-ROM:
Definicja kompaktowej, która wizualnie nie różni się od płyty CD. Na dyskach CD-ROM zapisane są mechanicznie wytłoczone dane komputerowe, a nie muzyka (chociaż zdarzają się także płyty, na których zapisano częstotliwość taktowania.
Co znaczy CD Player:
Definicja Zobacz odtwarzacz CD częstotliwość taktowania.
Co znaczy Cyberspace:
Definicja Zobacz cyberprzestrzeń częstotliwość taktowania.
  • Dodano:
  • Autor: