klaster co to jest
Klaster definicja. Jak działa na niewielkie fragmenty, zwane jednostkami alokacji albo klastrami.
Znaczenie klaster definicja.

Czy przydatne?

Definicja Klaster

Co to znaczy KLASTER: Dysk twardy podzielony jest na niewielkie fragmenty, zwane jednostkami alokacji albo klastrami. Gdyż jednostka alokacji jest wartością logiczną, a nie fizyczną (nie znajduje się ona fizycznie na dysku), jej wielkość można różnie zdefiniować w dziedzinie od 0,5 do 64 kilobajtów (Windows NT pozwala tworzyć nietypowe klastry o wielkości 256 kilobajtów). Każdy znajdujący się na dysku twardym plik zajmuje jeden bądź więcej klastrów, lecz w jednym klastrze może znajdować się tylko jeden plik ( albo jego część). Gdy wielkość pliku jest mniejszy niż wielkość klastra, niewykorzystane miejsce marnuje się. Dlatego im mniejsze jednostki alokacji, tym bardziej ekonomicznie wykorzystane jest miejsce na dysku. Max. liczba jednostek alokacji na dysku jest jednak ograniczona poprzez mechanizm plików. Z angielskiego: cluster - kiść, grono. Por. cylinder, obszar, ścieżka.

Czym jest klaster znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy k6-2:
Definicja procesor K6 wspierający technologię 3DNow! i pracujący z częstotliwością taktowania od 300 do 533 MHz. Korzysta z gniazda Socket 7. Był jednym z pierwszych procesorów, który obsługiwał standard PC100 klaster.
Co znaczy Koder:
Definicja Urządzenie albo program kodujący dane. Por. dekodowanie, dekoder, kodek klaster.
Co znaczy KHz:
Definicja Kiloherc - tys. herców klaster.
Co znaczy Klawiatura Bezprzewodowa:
Definicja Klawiatura komunikująca się z komputerem bez pośrednictwa kabla - wykorzystując fale radiowe albo podczerwień klaster.
Co znaczy K Desktop Environment:
Definicja Zobacz KDE klaster.
  • Dodano:
  • Autor: