komputer co to jest
Komputer definicja. Jak działa dane zapisane w formie cyfrowej. Komputer złożona jest z podzespołów.
Znaczenie komputer definicja.

Czy przydatne?

Definicja Komputer

Co to znaczy KOMPUTER: Urządzenie, które przetwarza dane zapisane w formie cyfrowej. Komputer złożona jest z podzespołów (CPU, płyta kluczowa, pamięć operacyjna, urządzenia I/O, pamięć masowa), które określają jego możliwości; do pracy jest mu również konieczne oprogramowanie, najczęściej znajdujące się na jego dysku twardym (chociaż może być również zapisane na stałe w jego pamięci). Komputer można programować (służą do tego języki programowania), dzięki czemu powiększa się jego możliwości. Pośród komputerów wyróżniamy: komputer osobisty, stację roboczą, minikomputer, mainframe i superkomputer. Innym metodą podziału jest liczba bitów, które komputer może równocześnie przetworzyć - 8-bitowy komputer, 16-bitowy komputer, 32-bitowy komputer, 64-bitowy komputer. Stosowany jest również podział z racji na użytek i wymiary: komputer przenośny i komputer stacjonarny.

Czym jest komputer znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy Kopiowanie:
Definicja duplikatu konkretnej informacji w innym miejscu w dokumencie, w innym obszarze pamięci na dysku twardym lub na innym nośniku danych (np. skopiowanie z dysku twardego na dyskietkę magnetyczną komputer.
Co znaczy Karta Sieciowa:
Definicja umożliwiająca podłączenie komputera do sieci komputerowej. Jest wyposażona w przynajmniej jedno gniazdo wykorzystywane do podłączenia lub kabla koncentrycznego, lub skrętki. Karty sieciowe rozróżnia komputer.
Co znaczy Kiloherc:
Definicja Tys. herców komputer.
Co znaczy Karta Chipowa:
Definicja wbudowanym mikroprocesorem. Może być stosowana na przykład jako elektroniczny identyfikator. Aktualnie karty chipowe są już powszechnie służące, na przykład jako karty telefoniczne albo bilety komputer.
Co znaczy Klient IRC:
Definicja Program pozwalający na dostęp do oferowanej poprzez serwery w internecie usługi IRC. Popularnym klientem IRC jest program mIRC. Por. klient komputer.
  • Dodano:
  • Autor: