osobty komputer co to jest
Komputer Osobisty definicja. Jak działa niewielkiej mocy obliczeniowej, przeznaczony dla.
Znaczenie osobty komputer definicja.

Czy przydatne?

Definicja Komputer Osobisty

Co to znaczy KOMPUTER OSOBISTY: Komputer o w miarę niewielkiej mocy obliczeniowej, przeznaczony dla pojedynczego użytkownika. Przed powstaniem komputerów osobistych projektowano jedynie komputery dla dużych przedsiębiorstw, które przyłączały do jednej dużej jednostki szereg terminali dla pojedynczych użytkowników. Od końca lat osiemdziesiątych rozwój technologii pozwolił na budowę mniejszych maszyn - najpierw 8-bitowych komputerów, następnie coraz lepszych. Komputer osobisty wyposażony jest w procesor, klawiaturę, monitor, dysk twardy, a również urządzenia peryferyjne. Odpowiednikiem komputerów osobistych są pecety i macintoshe, chociaż termin pecet (z angielskiego: PC - personal computer, a więc komputer osobisty) stosuje się potocznie tylko w odniesieniu do tych pierwszych. Por. stacja robocza, minikomputer, mainframe, superkomputer.

Czym jest komputer osobisty znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy KHz:
Definicja Kiloherc - tys. herców komputer osobisty.
Co znaczy Kieszeń Na Dysk:
Definicja umożliwia wyjęcie z komputera i przeniesienie w inne miejsce dysku twardego bez konieczności otwierania obudowy komputera i skomplikowanego demontażu dysku. Producenci nie ustalili jednego standardu komputer osobisty.
Co znaczy Kursor:
Definicja który użytkownik kontroluje najczęściej dzięki myszy albo klawiatury. Zatrzymując kursor w konkretnym punkcie ekranu, użytkownik naciska przycisk myszy albo klawisz klawiatury w celu wywołania komputer osobisty.
Co znaczy Konwerter Sygnałów Analogowych:
Definicja Zobacz ADC komputer osobisty.
Co znaczy Kompresja:
Definicja miejsca, które zajmują dane komputerowe. Istnieje sporo metod kompresji - najprostsze wyszukują w plikach powtarzające się ciągi cyfr. Pierwszy ciąg jest zapisywany bez zmian, z kolei następne jego komputer osobisty.
  • Dodano:
  • Autor: