trojański co to jest
Koń Trojański definicja. Jak działa Konie trojańskie ukryte są w normalnych programach. Po.
Znaczenie trojański definicja.

Czy przydatne?

Definicja Koń Trojański

Co to znaczy KOŃ TROJAŃSKI: Rodzaj wirusa komputerowego. Konie trojańskie ukryte są w normalnych programach. Po uruchomieniu zarażonego programu koń trojański uaktywnia się i wykonuje własne zadanie. Coraz częściej konie trojańskie zaszywają się w systemie operacyjnym i przejmują nad nim kontrolę. Zazwyczaj poczynaniami konia trojańskiego kieruje człowiek znajdujący się w internecie - gdy komputer jest podłączony do internetu, jesteśmy narażeni na utratę danych, a nawet sformatowanie dysku twardego. Konie trojańskie najczęściej nie replikują się tak jak zwykłe wirusy. Nazwa koń trojański została zaczerpnięta z Iliady Homera - wojska greckie, nie mogąc zdobyć miasta Troja, ukryły żołnierzy w olbrzymim drewnianym koniu, a naiwni Trojanie wciągnęli konia w obręb murów swojego miasta, traktując go jako trofeum, znak sukcesu. Pod osłoną nocy greccy żołnierze opuścili kryjówkę i otworzyli bramy miasta dla czekającej armii greckiej. Na podobnej zasadzie wirus dostaje się do komputera. Por. spyware.

Czym jest koń trojański znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy Kwerenda:
Definicja Filtr umożliwiający wybranie z bazy danych wyłącznie potrzebnych danych wg zadanego klucza. Z angielskiego: query - dopytywać koń trojański.
Co znaczy Komputer Osobisty:
Definicja niewielkiej mocy obliczeniowej, przeznaczony dla pojedynczego użytkownika. Przed powstaniem komputerów osobistych projektowano jedynie komputery dla dużych przedsiębiorstw, które przyłączały do koń trojański.
Co znaczy Kanał B:
Definicja Wydzielony kanał w transmisji danych przy zastosowaniu ISDN, o przepustowości 64 000 bps. Służy do wysyłania i odbierania danych. Z angielskiego: B (Bearer) channel - kanał przenoszenia koń trojański.
Co znaczy Kolor CMY:
Definicja Zobacz CMY koń trojański.
Co znaczy Konflikt:
Definicja pracy dwóch urządzeń, kiedy próbują one używać z tych samych zasobów komputera, na przykład IRQ, DMA czy adresów pamięci. Zanim wprowadzono standard Plug and Play, konflikty były częstym zjawiskiem koń trojański.
  • Dodano:
  • Autor: