kondensator co to jest
Kondensator definicja. Jak działa wykorzystywany do magazynowania energii w formie ładunków.
Znaczenie kondensator definicja.

Czy przydatne?

Definicja Kondensator

Co to znaczy KONDENSATOR: Układ elektroniczny wykorzystywany do magazynowania energii w formie ładunków elektrycznych. Kondensator złożona jest z dwóch płytek, z których jedna gromadzi ładunki dodatnie, a druga ujemne - płytki te są przedzielone dielektrykiem, dzięki czemu nie następuje przepływ ładunków elektrycznych między nimi. Pojemność kondensatora zależy od wielkości tych płytek i rodzaju użytego dielektryka i mierzy się ją zwykle w mikrofaradach (1 ľF = 10-6 F) i pikofaradach (1 pF = 10-12 F). Kondensatory są stosowane w procesorach, pamięciach DRAM i w wielu innych układach elektronicznych.

Czym jest kondensator znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy Klient FTP:
Definicja Program, który umożliwia przeglądanie zawartości serwera FTP i ściąganie i wysyłanie do niego plików kondensator.
Co znaczy Korektor Graficzny:
Definicja montowane w wielu wzmacniaczach albo sprzedawane jako oddzielny komponent, wykorzystywane do wzmocnienia albo osłabienia wybranego zakresu częstotliwości dźwięku. Zwane również equalizerem (z kondensator.
Co znaczy Karta SIM:
Definicja wbudowanym mikroprocesorem. Znajduje się na niej numer telefonu abonenta i dane konieczne do identyfikacji aparatu telefonicznego w sieci. Karta SIM może zawierać również pewien zapas pamięci kondensator.
Co znaczy Kaseta Żelazowa:
Definicja magnetofonowej, gdzie namagnetyzowana warstwa taśmy złożona jest z cząsteczek tlenków żelaza. To są kasety o najniższej cenie, lecz równocześnie o słabych parametrach (jakości nagranego dźwięku kondensator.
Co znaczy Kanał B:
Definicja Wydzielony kanał w transmisji danych przy zastosowaniu ISDN, o przepustowości 64 000 bps. Służy do wysyłania i odbierania danych. Z angielskiego: B (Bearer) channel - kanał przenoszenia kondensator.
  • Dodano:
  • Autor: