parzystości kontrola co to jest
Kontrola Parzystości definicja. Jak działa powstających w czasie transmisji i zapisu danych. Dla.
Znaczenie parzystości kontrola definicja.

Czy przydatne?

Definicja Kontrola Parzystości

Co to znaczy KONTROLA PARZYSTOŚCI: Sposób sprawdzania błędów powstających w czasie transmisji i zapisu danych. Dla każdej grupy bitów (zazwyczaj to jest jeden bajt) komputer sprawdza liczbę bitów o wartości 1. Efektem tego jest wiadomość, iż w danej porcji bitów znajduje się parzysta albo nieparzysta liczba jedynek. W zależności od tego dodawany jest dodatkowy bit parzystości (sprawdzający) o wartości 0 albo 1 - tak by liczba jedynek zawsze była nieparzysta. Gdy teraz jeden z wysyłanych bitów zostanie zmieniony (z 0 na 1 lub odwrotnie), zostanie to wykryte. Z kolei w sytuacji gdy zmieni się parzysta liczba bitów (dwa albo cztery), nie zostanie to wykryte, ale przekłamanie dwóch bitów w ośmiobitowej porcji informacji jest bardzo niewiele prawdopodobne. Por. suma kontrolna.

Czym jest kontrola parzystości znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy Kopiowanie:
Definicja duplikatu konkretnej informacji w innym miejscu w dokumencie, w innym obszarze pamięci na dysku twardym lub na innym nośniku danych (np. skopiowanie z dysku twardego na dyskietkę magnetyczną kontrola parzystości.
Co znaczy Klawisz Funkcyjny:
Definicja Zobacz F (klawisze funkcyjne kontrola parzystości.
Co znaczy Kandela (Cd):
Definicja światłości (jaskrawości światła). Im większa wartość światłości (w kandelach), tym jaśniejsze światło. By porównać natężenie światła różnych monitorów, dzieli się zmierzoną wartość w kandelach kontrola parzystości.
Co znaczy K Desktop Environment:
Definicja Zobacz KDE kontrola parzystości.
Co znaczy Komenda:
Definicja systemowi operacyjnemu poprzez użytkownika. By je wydać, należy znać język, w jakim porozumiewa się z użytkownikiem dany mechanizm operacyjny. Komendy wpisywane z klawiatury były powszechnie służące kontrola parzystości.
  • Dodano:
  • Autor: