kursor co to jest
Kursor definicja. Jak działa użytkownik kontroluje najczęściej dzięki myszy albo klawiatury.
Znaczenie kursor definicja.

Czy przydatne?

Definicja Kursor

Co to znaczy KURSOR: Ruchomy parametr, który użytkownik kontroluje najczęściej dzięki myszy albo klawiatury. Zatrzymując kursor w konkretnym punkcie ekranu, użytkownik naciska przycisk myszy albo klawisz klawiatury w celu wywołania określonego działania programu. Kursor jest także parametrem pozycji na ekranie komputera, gdzie wprowadzamy tekst. W GUI kursor najczęściej ma kształt strzałki, kursor tekstowy zaś to mrugające podkreślenie albo pionowa kreska. Kursor w kształcie klepsydry sygnalizuje, iż program właśnie wykonuje nakazane mu zadanie, kursor zaś w kształcie ręki pojawia się nad hiperłączami w przeglądarkach stron WWW. Mechanizmy operacyjne pozwalają regularnie na dostosowanie wyglądu kursora do upodobań użytkownika.

Czym jest kursor znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy Komputer Sieciowy:
Definicja w min. liczbę urządzeń, lecz mimo to w pełni funkcjonalny. Do działania potrzebuje jednak sieci komputerowej i serwera, który będzie mu służył swoim dyskiem twardym i z którego będzie mógł kursor.
Co znaczy Kodowanie:
Definicja informacji na inną, zazwyczaj łatwiejszą dla danego urządzenia do przetworzenia i zapamiętania. Odpowiednikiem kodowania jest przypisanie literze alfabetu numeru z tablicy znaków. Kodowaniem jest kursor.
Co znaczy Kompresja Stratna:
Definicja gdzie następuje utrata części informacji. Po rozkompresowaniu otrzymany przedmiot (na przykład plik graficzny) nie jest identyczny z oryginałem. Kompresja stratna służąca jest raczej w czasie kursor.
Co znaczy Karta Magnetyczna:
Definicja Plastikowa karta z umieszczonym na niej paskiem magnetycznym, na którym zapisane są dane. Najczęściej stosowana jako karta płatnicza kursor.
Co znaczy Kamera Cyfrowa:
Definicja kamery, która zapisuje obraz i dźwięk w sposób cyfrowy na kasecie wideo. Urządzenia korzystające z tej technologii to np. kamery DV (zapisujące obraz i dźwięk na kasetach Mini DV) i kamery Digital 8 kursor.
  • Dodano:
  • Autor: