laser co to jest
Laser definicja. Jak działa jednokolorowe) światło o dużej energii. Ono jest silnie skupione dzięki.
Znaczenie laser definicja.

Czy przydatne?

Definicja Laser

Co to znaczy LASER: Monochromatyczne (jednokolorowe) światło o dużej energii. Ono jest silnie skupione dzięki specjalnej soczewki w bardzo cienką wiązkę. Lasery są używane między innymi w odtwarzaczach CD i odtwarzaczach DVD, gdzie służą do odczytu danych. Nagrywarki płyt dysponują laserem o większej mocy, dzięki czemu mogą wypalać płyty CD-R czy CD-RW. Laser jest także używany w światłowodach. Z angielskiego: Light Amplification aby Stimulated Emission of Radiation - wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania.

Czym jest laser znaczenie w Definicje komputer L .

Co znaczy LP:
Definicja Zobacz longplay laser.
Co znaczy Łącze Wielokrotne:
Definicja Dial-Up Networking pozwalająca na połączenie dwóch kanałów B w adapterze ISDN w celu uzyskania szybszego transferu danych. Prócz tego możliwe jest także połączenie dwóch modemów analogowych albo laser.
Co znaczy LPT:
Definicja Nazwa portu LPT w systemie operacyjnym i w BIOS-ie. Z angielskiego: Line Printer Terminal - terminal drukarki wierszowej. Por. COM laser.
Co znaczy Logout:
Definicja Zobacz wylogowanie laser.
Co znaczy Line Out:
Definicja Złącze na karcie dźwiękowej wykorzystywane do wyprowadzania sygnału na zewnątrz komputera. Najczęściej podłącza się do niego głośniki albo słuchawki. Zwykle oznaczane jest kolorem zielonym laser.
  • Dodano:
  • Autor: