nagrywarka co to jest
R CD NAGRYWARKA definicja. Jak działa odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać.
Znaczenie nagrywarka definicja.

Czy przydatne?

Definicja NAGRYWARKA CD-R

Co to znaczy NAGRYWARKA CD-R: Napęd komputerowy, który może odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać płyty CD-R. Za jej pomocą można na przykład przygotować kopie zawartości dysku twardego albo nagrać krążek z muzyką, możliwy do odsłuchania w wieży stereo. Zapisywanie danych albo muzyki dokonywane jest na czystych płytach CD-R. Raz zapisanej płyty nie można wyczyścić (formatować) i nagrać ponownie, jednak odpowiednie programy umożliwiają dodawanie danych do dysku, aż ten się zapełni (MultiSession). Czas nagrania płyty w nagrywarce zależy od ilości danych do nagrania i od prędkości zapisu. Przy pojedynczej prędkości zapisu 650 megabajtów danych albo 74 minuty muzyki nagrywa się w około 74 minuty (na szybszych nagrywarkach odpowiednio krócej). Do odczytu płyt nagrywarka CD-R używa lasera o zbliżonej mocy jak w zwykłym napędzie CD-ROM. W czasie wypalania płyt laser ten świeci już jednak z większą mocą tak, by mógł stworzyć pity na płycie CD-R. Nagrywarki CD-R nie są już wytwarzane, zastąpiły je nagrywarki CD-RW.

Czym jest nagrywarka CD-R znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy NMT:
Definicja telefonii komórkowej opracowany w państwach skandynawskich działający w paśmie około 450 MHz. Jakość połączeń NMT jest znacznie niższa niż w systemie GSM. W Polsce używany jest poprzez sieć nagrywarka cd-r co to jest.
Co znaczy Nośnik Danych:
Definicja Przedmiot sprzętowy wykorzystywany do przechowywania i/albo przenoszenia danych komputerowych. Nośnikiem danych jest więc na przykład pamięć RAM, dysk twardy, CD-ROM, dyskietka magnetyczna nagrywarka cd-r definicja.
Co znaczy Ni-MH:
Definicja Zobacz akumulator niklowo-wodorkowy nagrywarka cd-r co znaczy.
Co znaczy Netscape:
Definicja Przedsiębiorstwo produkująca oprogramowanie. Podbiła rynek własną przeglądarką stron WWW o nazwie Navigator w początkach popularności internetu. Gdyż największy konkurent Netscape nagrywarka cd-r słownik.
  • Dodano:
  • Autor: