nagrywarka co to jest
Nagrywarka Cd-R definicja. Jak działa odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać.
Znaczenie nagrywarka definicja.

Czy przydatne?

Definicja Nagrywarka Cd-R

Co to znaczy NAGRYWARKA CD-R: Napęd komputerowy, który może odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać płyty CD-R. Za jej pomocą można na przykład przygotować kopie zawartości dysku twardego albo nagrać krążek z muzyką, możliwy do odsłuchania w wieży stereo. Zapisywanie danych albo muzyki dokonywane jest na czystych płytach CD-R. Raz zapisanej płyty nie można wyczyścić (formatować) i nagrać ponownie, jednak odpowiednie programy umożliwiają dodawanie danych do dysku, aż ten się zapełni (MultiSession). Czas nagrania płyty w nagrywarce zależy od ilości danych do nagrania i od prędkości zapisu. Przy pojedynczej prędkości zapisu 650 megabajtów danych albo 74 minuty muzyki nagrywa się w około 74 minuty (na szybszych nagrywarkach odpowiednio krócej). Do odczytu płyt nagrywarka CD-R używa lasera o zbliżonej mocy jak w zwykłym napędzie CD-ROM. W czasie wypalania płyt laser ten świeci już jednak z większą mocą tak, by mógł stworzyć pity na płycie CD-R. Nagrywarki CD-R nie są już wytwarzane, zastąpiły je nagrywarki CD-RW.

Czym jest nagrywarka CD-R znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Nagłówek:
Definicja która pojawia się na początku każdej strony w zaawansowanym edytorze tekstu. Może zawierać na przykład tytuły rozdziałów, numery stron czy logo graficzne. Por. stopka. 2. Część listu elektronicznego nagrywarka cd-r.
Co znaczy NTFS:
Definicja wspierany poprzez mechanizmy Windows NT, Windows 2000, Windows XP i Windows 2003 Server i stworzony specjalnie dla tej linii mechanizmów operacyjnych. W pierwszej fazie rozwoju NTFS miał rozwiązać nagrywarka cd-r.
Co znaczy NT File System:
Definicja Zobacz NTFS nagrywarka cd-r.
Co znaczy Naświetlanie:
Definicja Ekspozycja elementu światłoczułego (na przykład kliszy fotograficznej) na światło. Najważniejszym wskaźnikiem naświetlania jest czas naświetlania nagrywarka cd-r.
Co znaczy NLX:
Definicja konstrukcji obudów i płyt głównych komputerów wprowadzony na rynek poprzez firmę Intel w 1998 r. Specyfikacja ta powstała po to, by ułatwić montaż i demontaż urządzeń w pecetach (na przykład dyski nagrywarka cd-r.
  • Dodano:
  • Autor: