nagrywarka co to jest
Nagrywarka Cd-R definicja. Jak działa odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać.
Znaczenie nagrywarka definicja.

Czy przydatne?

Definicja Nagrywarka Cd-R

Co to znaczy NAGRYWARKA CD-R: Napęd komputerowy, który może odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać płyty CD-R. Za jej pomocą można na przykład przygotować kopie zawartości dysku twardego albo nagrać krążek z muzyką, możliwy do odsłuchania w wieży stereo. Zapisywanie danych albo muzyki dokonywane jest na czystych płytach CD-R. Raz zapisanej płyty nie można wyczyścić (formatować) i nagrać ponownie, jednak odpowiednie programy umożliwiają dodawanie danych do dysku, aż ten się zapełni (MultiSession). Czas nagrania płyty w nagrywarce zależy od ilości danych do nagrania i od prędkości zapisu. Przy pojedynczej prędkości zapisu 650 megabajtów danych albo 74 minuty muzyki nagrywa się w około 74 minuty (na szybszych nagrywarkach odpowiednio krócej). Do odczytu płyt nagrywarka CD-R używa lasera o zbliżonej mocy jak w zwykłym napędzie CD-ROM. W czasie wypalania płyt laser ten świeci już jednak z większą mocą tak, by mógł stworzyć pity na płycie CD-R. Nagrywarki CD-R nie są już wytwarzane, zastąpiły je nagrywarki CD-RW.

Czym jest nagrywarka CD-R znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Nośnik Danych:
Definicja Przedmiot sprzętowy wykorzystywany do przechowywania i/albo przenoszenia danych komputerowych. Nośnikiem danych jest więc na przykład pamięć RAM, dysk twardy, CD-ROM, dyskietka magnetyczna nagrywarka cd-r.
Co znaczy Nazwa Kodowa:
Definicja Nieoficjalna nazwa produktu. Na przykład jedną z nazw kodowych procesora Pentium III jest Coppermine, Whistler zaś był nazwą kodową Windows XP. Niekiedy nazwa kodowa staje się później nazwą handlową nagrywarka cd-r.
Co znaczy Nazwa Domenowa:
Definicja internetowy ma przypisany unikalny adres IP, na przykład 195.205.41.42, dzięki któremu jest jednoznacznie identyfikowany w sieci. Człowiekowi jednak byłoby bardzo trudno zapamiętać tego typu adresy nagrywarka cd-r.
Co znaczy National Television System Committee:
Definicja Zobacz NTSC nagrywarka cd-r.
Co znaczy Nagrywanie Pakietowe:
Definicja dysków CD-R i CD-RW opierający na zapisie małych porcji danych zwanych pakietami. Wadą nagrywania pakietowego jest konieczność wstępnego sformatowania płyty, co minimalizuje jej pojemność prawie o 15 nagrywarka cd-r.
  • Dodano:
  • Autor: