nagrywarka co to jest
Nagrywarka Cd-Rw definicja. Jak działa odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW i nagrywać płyty.
Znaczenie nagrywarka definicja.

Czy przydatne?

Definicja Nagrywarka Cd-Rw

Co to znaczy NAGRYWARKA CD-RW: Napęd komputerowy, który może odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW i nagrywać płyty CD-R i CD-RW. Nagrywarki CD-RW używają trzech różnych mocy lasera: najwyższej - do zapisu (laser przekształca fragmenty powierzchni płyty do stanu amorficznego, czyli nieodbijającego światła), średniej - do wymazywania danych (laser przekształca fragmenty powierzchni płyty z powrotem do stanu krystalicznego, gdzie ta odbija światło) i najniższej - do odczytu (laser nie skutkuje zmian struktury powierzchni). Czas nagrania płyty zależy od ilości danych do nagrania i od prędkości zapisu. Przy pojedynczej prędkości zapis 650 megabajtów albo 74 min. muzyki zajmuje 74 minuty. Nagrywarki CD-RW zapisują płyty CD-RW z prędkością równą albo mniejszą od tej, z jaką mogą nagrywać płyty CD-R. Znajdujące się na nagrywarkach oznaczenie liczbowe (na przykład 40-12-48) opisuje, z jaką szybkością wykonywane są operacje (w kolejności): nagrywanie płyt CD-R - nagrywanie płyt CD-RW - odczyt danych. Por. BURN-Proof, JustLink.

Czym jest nagrywarka CD-RW znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Network File System:
Definicja Zobacz NFS nagrywarka cd-rw.
Co znaczy Num Lock:
Definicja naciśnięciu uaktywnia klawiaturę numeryczną. Większość BIOS-ów umożliwia również automatyczne włączenie klawiatury numerycznej w czasie startu komputera. Powyżej klawiatury numerycznej znajduje się nagrywarka cd-rw.
Co znaczy Napęd Combo:
Definicja Zobacz combo nagrywarka cd-rw.
Co znaczy NLX:
Definicja konstrukcji obudów i płyt głównych komputerów wprowadzony na rynek poprzez firmę Intel w 1998 r. Specyfikacja ta powstała po to, by ułatwić montaż i demontaż urządzeń w pecetach (na przykład dyski nagrywarka cd-rw.
Co znaczy Nagrywanie Pakietowe:
Definicja dysków CD-R i CD-RW opierający na zapisie małych porcji danych zwanych pakietami. Wadą nagrywania pakietowego jest konieczność wstępnego sformatowania płyty, co minimalizuje jej pojemność prawie o 15 nagrywarka cd-rw.
  • Dodano:
  • Autor: