nagrywarka co to jest
Nagrywarka Cd-Rw definicja. Jak działa odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW i nagrywać płyty.
Znaczenie nagrywarka definicja.

Czy przydatne?

Definicja Nagrywarka Cd-Rw

Co to znaczy NAGRYWARKA CD-RW: Napęd komputerowy, który może odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW i nagrywać płyty CD-R i CD-RW. Nagrywarki CD-RW używają trzech różnych mocy lasera: najwyższej - do zapisu (laser przekształca fragmenty powierzchni płyty do stanu amorficznego, czyli nieodbijającego światła), średniej - do wymazywania danych (laser przekształca fragmenty powierzchni płyty z powrotem do stanu krystalicznego, gdzie ta odbija światło) i najniższej - do odczytu (laser nie skutkuje zmian struktury powierzchni). Czas nagrania płyty zależy od ilości danych do nagrania i od prędkości zapisu. Przy pojedynczej prędkości zapis 650 megabajtów albo 74 min. muzyki zajmuje 74 minuty. Nagrywarki CD-RW zapisują płyty CD-RW z prędkością równą albo mniejszą od tej, z jaką mogą nagrywać płyty CD-R. Znajdujące się na nagrywarkach oznaczenie liczbowe (na przykład 40-12-48) opisuje, z jaką szybkością wykonywane są operacje (w kolejności): nagrywanie płyt CD-R - nagrywanie płyt CD-RW - odczyt danych. Por. BURN-Proof, JustLink.

Czym jest nagrywarka CD-RW znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Northwood:
Definicja Nazwa kodowa nowszej wersji procesora Pentium 4 wyposażona w 512 KB pamięci L2 nagrywarka cd-rw.
Co znaczy NetBEUI:
Definicja komunikacyjny opracowany poprzez firmę IBM. Działa szybko i wydajnie w małych sieciach komputerowych - do około 20 stanowisk, lecz za jego pomocą nie można używać z internetu. NetBEUI to skrót od z nagrywarka cd-rw.
Co znaczy Ni-MH:
Definicja Zobacz akumulator niklowo-wodorkowy nagrywarka cd-rw.
Co znaczy Nagłówek:
Definicja która pojawia się na początku każdej strony w zaawansowanym edytorze tekstu. Może zawierać na przykład tytuły rozdziałów, numery stron czy logo graficzne. Por. stopka. 2. Część listu elektronicznego nagrywarka cd-rw.
Co znaczy NTFS:
Definicja wspierany poprzez mechanizmy Windows NT, Windows 2000, Windows XP i Windows 2003 Server i stworzony specjalnie dla tej linii mechanizmów operacyjnych. W pierwszej fazie rozwoju NTFS miał rozwiązać nagrywarka cd-rw.
  • Dodano:
  • Autor: