partycja co to jest
Partycja definicja. Jak działa dysku twardego. Dzięki podziałowi dysku na partycje zmniejszają się.
Znaczenie partycja definicja.

Czy przydatne?

Definicja Partycja

Co to znaczy PARTYCJA: Wydzielona część powierzchni dysku twardego. Dzięki podziałowi dysku na partycje zmniejszają się ich klastry. Partycje stają się przydatne także wtedy, gdy służący mechanizm operacyjny nie potrafi obsłużyć dużego dysku twardego (tak jest w sytuacji Windows 95, który obsługuje dyski o pow. do 2 GB). Podział dysku na partycje jest niezbędny w razie, gdy użytkownik chce używać z więcej niż jednego mechanizmu operacyjnego - na przykład z Windows XP i Linuksa. Podział na partycje można w dowolnej chwili cofnąć, jednak stosując do tej operacji standardowe narzędzia Windows traci się wszystkie dane znajdujące się na usuwanej partycji. Istnieją wyspecjalizowane programy partycjonujące, takie jak PartitionMagic, które mogą tworzyć, usuwać i zmieniać rozmiary partycji bez utraty danych. Por. aktywna partycja, rozszerzona partycja, podstawowa partycja, dysk logiczny.

Czym jest partycja znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy Pre-Paid:
Definicja Zobacz karta pre-paid partycja.
Co znaczy PixelPlus:
Definicja przedsiębiorstwa Philips służąca szeroko w najnowszych telewizorach tego producenta. Pozwala ona na powiększenie rozdzielczości prezentowanego obrazu telewizyjnego do 1050 linii poziomych, z których partycja.
Co znaczy Port Gier:
Definicja Zobacz gameport partycja.
Co znaczy Program Graficzny:
Definicja umożliwiający poddanie obróbce rysunków albo fotografii zapisanych na dysku twardym w formie pliku graficznego. Możliwości modyfikacji rysunków i fotografii dzięki takich programów są prawie partycja.
Co znaczy Prawa Administratora:
Definicja uprawnień użytkownika mechanizmu operacyjnego albo sieci komputerowej. W sytuacji Windows NT, Windows 2000, Windows XP i Windows 2003 Server wymaga dodania użytkownika do grupy administratorów dzięki partycja.
  • Dodano:
  • Autor: