kompaktowa płyta co to jest
Płyta Kompaktowa definicja. Jak działa cm, na którym można zapisać cyfrową informację. Został.
Znaczenie kompaktowa płyta definicja.

Czy przydatne?

Definicja Płyta Kompaktowa

Co to znaczy PŁYTA KOMPAKTOWA: Dysk optyczny o średnicy 12 cm, na którym można zapisać cyfrową informację. Został zaprojektowany, by zmieścić nieco ponad 74 minuty muzyki jakości CD. Dane zapisane w spiralnej ścieżce, która zaczyna się w centrum dysku, odczytywane są poprzez laser odbijający się od odblaskowej powierzchni dysku. Płyta kompaktowa nagrana jest tylko z jednej strony. Rodzaje płyt kompaktowych to: CD, CD-ROM, CD-R, CD-RW. Por. DVD.

Czym jest płyta kompaktowa znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy Port PS/2:
Definicja opracowany poprzez firmę IBM. Dane są do niego przekazywane jako szereg bitów, czyli to jest odmiana portu szeregowego. Za jego pomocą podłącza się do komputera mysz i klawiaturę, jeśli są one płyta kompaktowa.
Co znaczy Płyta Główna:
Definicja prostokątna płyta stanowiąca podłoże, na którym umieszcza się układy elektroniczne komputera, takie jak procesor, pamięć RAM czy karty rozszerzeń. Prócz tego na płycie głównej znajdują się takie płyta kompaktowa.
Co znaczy Płyta Analogowa:
Definicja grających, zwanych także płytami winylowymi. Dźwięk na płycie analogowej zapisany jest na wytłoczonej mechanicznie ścieżce. Po torze ścieżki porusza się igła adaptera, przetwarzając własne drgania na płyta kompaktowa.
Co znaczy Profil:
Definicja ustawienia użytkownika korzystającego z mechanizmu operacyjnego albo programu. W sytuacji mechanizmów Windows profile umożliwiają na przykład ustawienie własnego pulpitu, tapety, wygaszacza ekranu płyta kompaktowa.
Co znaczy Pit:
Definicja zagłębienie na płycie kompaktowej (na przykład CD-ROM, DVD-ROM), którego przykładem na płytach nagrywalnych są zmiany właściwości optycznych farby bądź stopu metali. Następujące po sobie zagłębienia płyta kompaktowa.
  • Dodano:
  • Autor: