dźwiękowa próbka co to jest
Próbka Dźwiękowa definicja. Jak działa pojedynczych, rejestrowanych albo odtwarzanych po sobie.
Znaczenie dźwiękowa próbka definicja.

Czy przydatne?

Definicja Próbka Dźwiękowa

Co to znaczy PRÓBKA DŹWIĘKOWA: Cyfrowy dźwięk to ciąg pojedynczych, rejestrowanych albo odtwarzanych po sobie zapisów brzmienia. Taki pojedynczy, elementarny zapis określany jest jako próbka dźwiękowa. Dla przykładu, zapisany na płycie kompaktowej dźwięk próbkowany jest z częstotliwością 44,1 kHz, a więc na sekundę odtwarzanych jest 44 100 pojedynczych próbek. Próbki charakteryzują się różną rozdzielczością bitową, w jakiej zostały zarejestrowane. Im więcej bitów danych zostało użytych do zapisu brzmienia, tym lepsza jego jakość. Próbki na płycie kompaktowej zapisane są w rozdzielczości sygnału 16 bitów, a więc szesnaście bitów opisuje brzmienie każdej próbki. Lecz oczywiście rozdzielczość próbki może również wynosić 8 lub 24 bity. Wszystko zależy od żądanej jakości brzmienia i możliwości urządzenia rejestrującego i odtwarzającego.

Czym jest próbka dźwiękowa znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy PixelPlus:
Definicja przedsiębiorstwa Philips służąca szeroko w najnowszych telewizorach tego producenta. Pozwala ona na powiększenie rozdzielczości prezentowanego obrazu telewizyjnego do 1050 linii poziomych, z których próbka dźwiękowa.
Co znaczy Port Komunikacyjny:
Definicja zwykle z tyłu komputera, do którego podłączamy takie urządzenia, jak mysz, drukarkę czy modem. Wybrane porty umieszczone są bezpośrednio na płycie głównej, inne na kartach rozszerzeń. Por. port próbka dźwiękowa.
Co znaczy Portal Wertykalny:
Definicja Zobacz serwis tematyczny próbka dźwiękowa.
Co znaczy Przewód Koncentryczny:
Definicja Zobacz kabel koncentryczny próbka dźwiękowa.
Co znaczy Płyta CD:
Definicja Zobacz CD próbka dźwiękowa.
  • Dodano:
  • Autor: