2000 roku problem co to jest
2000 ROKU PROBLEM definicja. Jak działa urządzeń elektronicznych i oprogramowania używanego.
Znaczenie 2000 roku problem definicja.

Czy przydatne?

Definicja PROBLEM ROKU 2000

Co to znaczy PROBLEM ROKU 2000: Problem dotyczący komputerów, urządzeń elektronicznych i oprogramowania używanego aktualnie na świecie związany ze metodą zapisu daty po 1999 r. Poprzez długi czas ze względów ekonomicznych (pamięć RAM była bardzo droga) do zapisu daty używano jedynie dwóch ostatnich cyfr roku (na przykład zamiast 1990 pisano 90), oszczędzając dlatego w sumie sporo bajtów cennej pamięci. Domyślnie ustawiony był dwudziesty wiek. Wkraczając w ostatni rok stulecia, komputery nie wiedzą, iż ostatnie dwie cyfry daty - 00 oznaczają rok 2000, a nie poprzednie stulecie. W 2000 r. więc mogą uznać, iż jest rok 1900. Od tego już tylko krok do poważnych błędów w systemach bankowych (((na przykład przy naliczaniu odsetek), systemach przesyłu prądu i w wielu innych dziedzinach życia, gdzie zastosowano elektroniczne urządzenia liczące czas. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w wielu maszynach zaczęto montować układy zapisujące daty w systemie czterocyfrowym. Wybrane urządzenia ochroniono przed wadliwym funkcjonowaniem w nowym tysiącleciu, wymieniając w nich odpowiednie układy (w pecetach zegar czasu rzeczywistego) albo dokonując uaktualnienia zainstalowanego oprogramowania. Odpowiednie patche dla większości popularnych programów zostały udostępnione w internecie. W rezultacie ani w 2000 r. ani w kolejnych latach nie odnotowano poważnych problemów w działaniu mechanizmów komputerowych.

Czym jest problem roku 2000 znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy pc800:
Porównanie Pamięć typu RDRAM, pracująca z FSB 400 MHz i z max. szybkością transferu danych 3200 MB/s problem roku 2000 co znaczy.
Krzyżówka Print Screen:
Dlaczego się pomiędzy kluczowym blokiem klawiatury komputera a klawiaturą numeryczną (po prawej stronie klawisza F12). W Windows jest on używany do wykonywania zrzutów ekranowych. Z angielskiego: drukuj ekran problem roku 2000 krzyżówka.
Co to jest PPP:
Jak lepiej TCP/IP, która jest używana w momencie połączenia z dostawcą usług internetowych. Dzięki protokołowi PPP możliwa jest transmisja danych między modemami - jednym stojącym w domu użytkownika i drugim problem roku 2000 co to jest.
Słownik Post Office Protocol 3:
Kiedy Zobacz POP3 problem roku 2000 słownik.
  • Dodano:
  • Autor: