2000 roku problem co to jest
Problem Roku 2000 definicja. Jak działa urządzeń elektronicznych i oprogramowania używanego.
Znaczenie 2000 roku problem definicja.

Czy przydatne?

Definicja Problem Roku 2000

Co to znaczy PROBLEM ROKU 2000: Problem dotyczący komputerów, urządzeń elektronicznych i oprogramowania używanego aktualnie na świecie związany ze metodą zapisu daty po 1999 r. Poprzez długi czas ze względów ekonomicznych (pamięć RAM była bardzo droga) do zapisu daty używano jedynie dwóch ostatnich cyfr roku (na przykład zamiast 1990 pisano 90), oszczędzając dlatego w sumie sporo bajtów cennej pamięci. Domyślnie ustawiony był dwudziesty wiek. Wkraczając w ostatni rok stulecia, komputery nie wiedzą, iż ostatnie dwie cyfry daty - 00 oznaczają rok 2000, a nie poprzednie stulecie. W 2000 r. więc mogą uznać, iż jest rok 1900. Od tego już tylko krok do poważnych błędów w systemach bankowych (((na przykład przy naliczaniu odsetek), systemach przesyłu prądu i w wielu innych dziedzinach życia, gdzie zastosowano elektroniczne urządzenia liczące czas. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych w wielu maszynach zaczęto montować układy zapisujące daty w systemie czterocyfrowym. Wybrane urządzenia ochroniono przed wadliwym funkcjonowaniem w nowym tysiącleciu, wymieniając w nich odpowiednie układy (w pecetach zegar czasu rzeczywistego) albo dokonując uaktualnienia zainstalowanego oprogramowania. Odpowiednie patche dla większości popularnych programów zostały udostępnione w internecie. W rezultacie ani w 2000 r. ani w kolejnych latach nie odnotowano poważnych problemów w działaniu mechanizmów komputerowych.

Czym jest problem roku 2000 znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy Plik Skompresowany:
Definicja Zobacz archiwum problem roku 2000.
Co znaczy Pentium II:
Definicja procesora CISC szóstej generacji wprowadzony na rynek w 1997 r. poprzez firmę Intel jako następca procesora Pentium. Na płycie głównej montowany jest w gnieździe Slot 1. Zawiera 7,5 miliona problem roku 2000.
Co znaczy Pamięć l2:
Definicja Zobacz L2 problem roku 2000.
Co znaczy Port Szeregowy:
Definicja się z faktu, iż dane są do niego przekazywane jako ciąg bitów (w szeregu). Gdyż jednak komputer operuje na całych ciągach bitów zwanych bajtami, szczególny układ o nazwie UART tłumaczy ciągi bitów na problem roku 2000.
Co znaczy pc100:
Definicja określający szybkość magistrali danych komputera. Potocznie używa się go jednak do opisywania maksymalnej prędkości, z jaką są w stanie pracować moduły pamięci SDRAM. Pamięć PC100 pracuje z FSB 100 problem roku 2000.
  • Dodano:
  • Autor: