przeplot co to jest
Przeplot definicja. Jak działa poszczególne żyły są podłączone do pinów we wtyczkach o takich.
Znaczenie przeplot definicja.

Czy przydatne?

Definicja Przeplot

Co to znaczy PRZEPLOT: 1. W standardowych kablach poszczególne żyły są podłączone do pinów we wtyczkach o takich samych numerach; można więc powiedzieć, iż żyły te biegną równolegle do siebie. W kablach z przeplotem z kolei przynajmniej dwie żyły w kablu łączą ze sobą piny wtyczek o różnych numerach. Odpowiednikiem kabla z przeplotem jest kabel null-modem, gdzie przewód podłączony do pinu numer 2 w jednej wtyczce biegnie do pinu numer 3 drugiej. Dlaczego stosuje się przeplot? Wyobraźmy sobie dwa wyjścia o takiej samej konstrukcji, które musimy ze sobą połączyć. Jeśli nie zastosujemy przeplotu, okaże się, iż połączone ze sobą zostaną piny przeznaczone do nadawania albo piny przeznaczone do odbioru informacji, co spowoduje kolizje. 2. Sposób wyświetlania obrazów graficznych w formacie GIF, który polega na tym, iż na ekranie pojawiają się (i pozostają) tylko wybrane linie obrazu. Tego typu GIF-y są służące w internecie, gdzie natychmiastowe przesłanie całego rysunku nie jest możliwe. 3. Sposób wyświetlania obrazu umożliwiający powiększenie rozdzielczości obrazu na ekranie monitora. Polega na tym, iż naprzemiennie są odświeżane linie obrazu o numerach parzystych albo nieparzystych. W związku z tym rzeczywista częstotliwość odświeżania spada o połowę, bo wyświetlenie całego obrazu złożona jest z następnego wyświetlenia jego dwóch składników.

Czym jest przeplot znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy PCMCIA:
Definicja która od 1989 r. promuje standard niewielkich kart rozszerzeń, raczej do komputerów przenośnych. Z angielskiego: Personal Computer Memory Card International Association - międzynarodowe przeplot.
Co znaczy pop3:
Definicja odbierania poczty elektronicznej z serwera pocztowego. W niektórych angielskojęzycznych programach pocztowych POP3 określany jest jako Incoming Mail Server (serwer poczty przychodzącej). Z przeplot.
Co znaczy Pasek Tytułowy:
Definicja się u góry każdego okna Windows (czy także każdego innego GUI). Pojawiają się na nim wiadomości o nazwie uruchomionego programu i otworzonego w nim dokumentu albo dane dotyczące otwartych folderów przeplot.
Co znaczy Pirat:
Definicja nielegalnie używa oprogramowania albo je rozprowadza. Piratem jest użytkownik kopii oprogramowania zainstalowanego na wielu różnych komputerach, użytkownik udostępniający innym osobom kopie swoich przeplot.
Co znaczy Pamięć l3:
Definicja Zobacz L3 przeplot.
  • Dodano:
  • Autor: