kodek co to jest
Kodek definicja. Jak działa odpowiadający za kodowanie i dekodowanie plików multimedialnych, np.
Znaczenie kodek definicja.

Czy przydatne?

Definicja Kodek

Co to znaczy KODEK: 1. Algorytm albo program odpowiadający za kodowanie i dekodowanie plików multimedialnych, np. danych z płyty DVD Film. Sporo kodeków służy do kompresowania plików poprzez usuwanie z nich niektórych danych - np. dźwięków, których człowiek nie jest w stanie usłyszeć (zobacz MP3). Zwykle skutkuje to pogorszenie jakości obrazu i dźwięku, lecz pozwala wielokrotnie zmniejszyć objętość filmów i muzyki. Aktualnie powszechnie używanych jest sporo kodeków, zapisujących dane w różnych formatach - na przykład DiVX dla obrazu czy MP3 dla dźwięku. 2. Urządzenie telekomunikacyjne albo podzespół elektroniczny wykonujący operację konwersji sygnału cyfowego na analogowy i na odwrót. Termin kodek pochodzi od angielskiego słowa codec, będącego skrótem od coding/decoding (kodowanie/dekodowanie). Odpowiednikiem urządzenia komunikacyjnego będącego kodekiem jest modem.

Czym jest kodek znaczenie w Definicje komputer K .

Co znaczy Klient Pocztowy:
Definicja Zobacz program pocztowy kodek.
Co znaczy Klawiatura Maszynistki:
Definicja Zobacz QWERTZ kodek.
Co znaczy Kino Domowe:
Definicja możliwości techniczne i atmosferę, które tworzą nowoczesne mechanizmy odtwarzania dźwięku i obrazu, dotychczas służące wyłącznie w salach kinowych. Dzięki technologii DVD i systemom nagłaśniającym kodek.
Co znaczy Kawiarnia Internetowa:
Definicja Również cybercafe. Wypełniona komputerami kawiarnia, gdzie - prócz wypicia kawy, można za stawką skorzystać z komputerów podłączonych do internetu kodek.
Co znaczy Kabel LPT:
Definicja Zobacz kabel równoległy kodek.
  • Dodano:
  • Autor: