półprzewodnik co to jest
Półprzewodnik definicja. Jak działa metaliczne), które idealnie przewodzą prąd (inaczej mówiąc.
Znaczenie półprzewodnik definicja.

Czy przydatne?

Definicja Półprzewodnik

Co to znaczy PÓŁPRZEWODNIK: Istnieją substancje (raczej metaliczne), które idealnie przewodzą prąd (inaczej mówiąc, stawiają mu bardzo mały opór) - nazywamy je przewodnikami. Ich zupełnym przeciwieństwem są izolatory, które nie przewodzą prądu w ogóle. Półprzewodniki to materiały, które charakteryzują się właściwościami obu opisanych wcześniej grup - mogą być zarówno znakomitymi przewodnikami, jak i doskonałymi izolatorami. Opór półprzewodnika zależy od wysokości przyłożonego do niego napięcia. Typowymi przykładami materiałów półprzewodnikowych są krzem i german. Z półprzewodników są wykonane takie przedmioty komputera jak procesor, pamięć RAM czy inne układy scalone. Dzięki półprzewodnikom (a właściwie wykonanym z nich elementom - tranzystorom) można było zmniejszyć wielkość komputerów - pierwsze komputery wykonane były przy zastosowaniu lamp. Por. dioda.

Czym jest półprzewodnik znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy Płyta Optyczna:
Definicja Zobacz dysk optyczny półprzewodnik.
Co znaczy Port Szeregowy:
Definicja się z faktu, iż dane są do niego przekazywane jako ciąg bitów (w szeregu). Gdyż jednak komputer operuje na całych ciągach bitów zwanych bajtami, szczególny układ o nazwie UART tłumaczy ciągi bitów na półprzewodnik.
Co znaczy Ploter:
Definicja komputerowe, które rysuje na papierze używające szczególnych pisaków. Dlatego linie stworzone dzięki plotera są ciągłe (nawet najlepsza drukarka może tylko symulować sukces ciągłości, umieszczając półprzewodnik.
Co znaczy Platforma Cyfrowa:
Definicja dostarczanych drogą satelitarną w formie cyfrowej. Usługi te zazwyczaj obejmują transmisję kanałów telewizyjnych i radiowych z zachowaniem wysokiej jakości obrazu i dźwięku i szereg ofert dodatkowych półprzewodnik.
Co znaczy Pamięć l2:
Definicja Zobacz L2 półprzewodnik.
  • Dodano:
  • Autor: