półprzewodnik co to jest
PÓŁPRZEWODNIK definicja. Jak działa metaliczne), które idealnie przewodzą prąd (inaczej mówiąc.
Znaczenie półprzewodnik definicja.

Czy przydatne?

Definicja PÓŁPRZEWODNIK

Co to znaczy PÓŁPRZEWODNIK: Istnieją substancje (raczej metaliczne), które idealnie przewodzą prąd (inaczej mówiąc, stawiają mu bardzo mały opór) - nazywamy je przewodnikami. Ich zupełnym przeciwieństwem są izolatory, które nie przewodzą prądu w ogóle. Półprzewodniki to materiały, które charakteryzują się właściwościami obu opisanych wcześniej grup - mogą być zarówno znakomitymi przewodnikami, jak i doskonałymi izolatorami. Opór półprzewodnika zależy od wysokości przyłożonego do niego napięcia. Typowymi przykładami materiałów półprzewodnikowych są krzem i german. Z półprzewodników są wykonane takie przedmioty komputera jak procesor, pamięć RAM czy inne układy scalone. Dzięki półprzewodnikom (a właściwie wykonanym z nich elementom - tranzystorom) można było zmniejszyć wielkość komputerów - pierwsze komputery wykonane były przy zastosowaniu lamp. Por. dioda.

Czym jest półprzewodnik znaczenie w Definicje komputer P .

Co znaczy Platforma:
Porównanie mechanizmu operacyjnego i procesora, która definiuje, jakie aplikacje można na takim komputerze uruchomić. Przykład dwóch różnych platform to pecet i Macintosh. 2. Potocznie rodzaj mechanizmu półprzewodnik co znaczy.
Krzyżówka Packet Writing:
Dlaczego Zobacz nagrywanie pakietowe półprzewodnik krzyżówka.
Co to jest PCL:
Jak lepiej Język opisu drukowanych stron do drukarek laserowych wprowadzony na rynek poprzez firmę Hewlett-Packard. Z angielskiego: Printer Control Language - język kontroli drukarki. Por. PostScript półprzewodnik co to jest.
Słownik Płyta Audio CD-R:
Kiedy Zobacz audio CD-R półprzewodnik słownik.
  • Dodano:
  • Autor: