cache co to jest
Cache definicja. Jak działa o bardzo krótkim czasie dostępu stosowana do tymczasowego.
Znaczenie cache definicja.

Czy przydatne?

Definicja Cache

Co to znaczy CACHE: 1. Pamięć podręczna procesora o bardzo krótkim czasie dostępu stosowana do tymczasowego przechowywania danych przeznaczonych do dalszego przetwarzania. Cache typu L1 jest scalony z procesorem. Cache L2 początkowo był umieszczany na płycie głównej. W sytuacji procesorów Pentium Pro, Pentium II i ich następców znajduje się już wewnątrz procesora. Cache L3 znajduje się zazwyczaj na płycie głównej komputera. 2. Pliki - fragmenty odwiedzonych stron WWW, które przeglądarka stron WWW zapisuje na dysku twardym i których obecność przyspiesza otwieranie tych stron w czasie następnej wizyty użytkownika. W przeglądarce Internet Explorer ten rodzaj pamięci cache nazywany jest tymczasowymi plikami internetowymi.Ustawienia cacheu w Internet Explorerze 3. Region pamięci RAM, którą mechanizm operacyjny rezerwuje do przyspieszenia operacji dyskowych (raczej odczytu danych z niego). Znajduje się w nim kopia najczęściej używanych plików - gdy komputer potrzebuje któregoś z nich, wczytuje go z wielokrotnie szybszej od dysku twardego pamięci RAM. Minusem tego rozwiązania jest mniejsza liczba pamięci RAM dostępna dla aplikacji. Z angielskiego: cache - skrytka albo jej zawartość. Por. bufor.

Czym jest cache znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Citizens Band:
Definicja Zobacz CB cache.
Co znaczy Cabinet:
Definicja rozszerzeniu pliku .cab Archiwa cabinet są używane poprzez Microsoft do kompresowania wersji instalacyjnych programów, jak Windows 9x czy pakietu biurowego Office. Zawartość plików cabinet można cache.
Co znaczy Combo:
Definicja Potoczna nazwa nagrywarki CD-RW odczytującej płyty DVD. Takie urządzenie spełnia równocześnie funkcję napędu CD-ROM, nagrywarki CD-RW i napędu DVD-ROM. Z angielskiego: combine - stworzyć kombinację cache.
Co znaczy CorelDRAW:
Definicja mechanizmów Windows, Mac OS i Linux profesjonalny program do tworzenia grafiki wektorowej stworzony poprzez firmę Corel Corporation. W pakiecie CorelDRAW Graphics Suite można znaleźć pośród innych cache.
Co znaczy Command.Com:
Definicja Plik systemowy w systemach operacyjnych MS-DOS i Windows pełniący rolę interpretera komend cache.
  • Dodano:
  • Autor: