magnetooptyczny napęd co to jest
Napęd Magnetooptyczny definicja. Jak działa informacji używa się lasera, a do zapisu zarówno lasera.
Znaczenie magnetooptyczny napęd definicja.

Czy przydatne?

Definicja Napęd Magnetooptyczny

Co to znaczy NAPĘD MAGNETOOPTYCZNY: W takich napędach do odczytu informacji używa się lasera, a do zapisu zarówno lasera, jak i standardowej głowicy magnetycznej (podobnej do tych używanych w napędach dyskietek). W czasie zapisu danych laser najpierw podgrzewa ochronną powierzchnię dyskietki magnetooptycznej tak, by następnie głowica magnetyczna mogła dokonać zmiany informacji w jej warstwie magnetycznej. Gdy temperatura powierzchni dyskietki znowu się obniży, możliwy będzie już tylko odczyt informacji, który dzieje się z użyciem lasera o mniejszej mocy. W odczycie wykorzystuje się tak zwany sukces Kerra - odbite światło lasera ma inną polaryzację w zależności od tego, czy odbiło się od namagnesowanej czy nienamagnesowanej powierzchni. Napędy magnetooptyczne są szybsze niż napędy dyskietek, wolniejsze jednak niż dyski twarde.

Czym jest napęd magnetooptyczny znaczenie w Definicje komputer N .

Co znaczy Nagłówek:
Definicja która pojawia się na początku każdej strony w zaawansowanym edytorze tekstu. Może zawierać na przykład tytuły rozdziałów, numery stron czy logo graficzne. Por. stopka. 2. Część listu elektronicznego napęd magnetooptyczny.
Co znaczy Netykieta:
Definicja obowiązujących w kontaktach w internecie - dotyczy to zarówno poczty elektronicznej, grup dyskusyjnych, jak i innych aspektów cyberprzestrzeni (na przykład zasad publikacji stron WWW napęd magnetooptyczny.
Co znaczy Napęd Taśm:
Definicja Zobacz streamer napęd magnetooptyczny.
Co znaczy Nagrywarka CD-R:
Definicja który może odczytywać płyty CD-ROM, CD, CD-R i CD-RW, a również nagrywać płyty CD-R. Za jej pomocą można na przykład przygotować kopie zawartości dysku twardego albo nagrać krążek z muzyką, możliwy napęd magnetooptyczny.
Co znaczy Nazwa NetBIOS:
Definicja Maksymalnie 16-znakowa nazwa nadawana komputerowi umożliwiająca jego identyfikację w sieci komputerowej napęd magnetooptyczny.
  • Dodano:
  • Autor: