co to jest
Ccd definicja. Jak działa cyfrowych aparatach i skanerach. Złożona jest z siatki (matrycy.
Znaczenie definicja.

Czy przydatne?

Definicja Ccd

Co to znaczy CCD: Urządzenie używane raczej w cyfrowych aparatach i skanerach. Złożona jest z siatki (matrycy) światłoczułych odbiorników. W chwili, gdy na tę matrycę pada obraz (na przykład z obiektywu aparatu cyfrowego), każdy pkt. siatki zamienia docierające do niego światło na impulsy elektryczne o wartości proporcjonalnej do natężenia światła. W skanerach cyfrowych stosowany jest nieco zmodyfikowany system CCD, nazywany liniowym CCD. Nie ma w nim siatki odbiorników światłoczułych, z kolei jest tylko cienki ich pas. By można było zeskanować cały obraz, pas światłoczułych odbiorników jest nad nim równomiernie przesuwany. Taka konstrukcja jest tańsza niż normalny CCD, lecz wolniejsza w działaniu. Z angielskiego: Charge Coupled Device - urządzenie o sprzężeniu ładunkowym.

Czym jest CCD znaczenie w Definicje komputer C .

Co znaczy Chipset:
Definicja układów kontrolujący działanie podzespołu. Np. chipset płyty głównej kontroluje przepływ danych (bitów) między poszczególnymi podzespołami podłączonymi do płyty głównej, takimi jak: dyski twarde ccd.
Co znaczy Common Gateway Interface:
Definicja Zobacz CGI ccd.
Co znaczy com1:
Definicja fizycznego portu komunikacyjnego w komputerze wyposażonego w piny (Por. gniazdo męskie). Ma on przypisane poprzez BIOS parametry IRQ 4 i port I/O 3F8 (to jest wartość heksadecymalna). COM1 to ccd.
Co znaczy Czcionka Nieszeryfowa:
Definicja dodatkowych ornamentów - przedmiotów zaokrąglających ją i wykańczających. Czcionki nieszeryfowe stosuje się najczęściej do dużych przedmiotów tekstu, na przykład tytułów i leadów (zaznaczonych ccd.
Co znaczy Cyfrowy Aparat Fotograficzny:
Definicja fotograficzny, gdzie funkcję błony światłoczułej pełni układ elektroniczny o nazwie CCD (nazywany również matrycą). CCD rozpoznaje zarówno barwy, jak i odcienie szarości. Wykonywane dzięki aparatu ccd.
  • Dodano:
  • Autor: