internet co to jest
Internet definicja. Jak działa światowym, zwana także siecią wszystkich sieci. Nazwa ta jest o tyle.
Znaczenie internet definicja.

Czy przydatne?

Definicja Internet

Co to znaczy INTERNET: Sieć komputerowa o zasięgu światowym, zwana także siecią wszystkich sieci. Nazwa ta jest o tyle trafna, iż internet to w rzeczywistości kilkanaście tys. różnych sieci komputerowych połączonych ze sobą tak, iż mogą wymieniać dane dzięki protokołu TCP/IP i różnego typu łącz (linii telefonicznych, światłowodów i tym podobne). Aktualne statystyki mówią, iż z internetu na całym świecie korzysta około 600 mln ludzi (w Polsce - 6 mln). Internet nie jest poprzez nikogo zarządzany, z kolei sieci komputerowe wchodzące w jego skład są. Dlatego powstała w pewnym sensie anarchiczna struktura, która w praktyce idealnie się sprawdza. Za pośrednictwem internetu można przesyłać pocztę elektroniczną, ściągać pliki, przeglądać strony WWW (na przykład sprawdzać prognozę pogody albo nowości na świecie). By używać z internetu, jest potrzebne odpowiednie oprogramowanie, np komputer i dostęp do internetu. Por. host, serwis, dostawca usług internetowych.

Czym jest internet znaczenie w Definicje komputer I .

Co znaczy Interfejs Tekstowy:
Definicja Zobacz tekstowy interfejs użytkownika internet.
Co znaczy Interface:
Definicja Zobacz interfejs internet.
Co znaczy Interpreter Komend:
Definicja ładowany do pamięci RAM komputera przy uruchamianiu się mechanizmu operacyjnego. Przetwarza komendy wprowadzane z klawiatury na czynności wykonywane poprzez komputer, na przykład skopiowanie czy internet.
Co znaczy International Business Machines:
Definicja Zobacz IBM internet.
Co znaczy ISA:
Definicja rodzaj magistrali danych w komputerach PC umożliwiający montowanie kart rozszerzeń ISA. Jest on nadal stosowany w płytach głównych z racji na to, iż na świecie wciąż wytwarzane są karty rozszerzeń internet.
  • Dodano:
  • Autor: